Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Ağrısız Saç Ekimi

0
(0)

Ağrısız Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonlarda hastaların endişe duyduğu şeylerin en başında ağrı ve acı hissetmekten yana duyulan korku olur. Saç ekimi operasyonları ortalama 6-7 saat sürmekte anesteziyı uygulamak yaklaşık 15 dakika sürmekte, anestezi yapıldıktan sonra hastalar ağrı ve acı hissetmemektedirler.
Saç ekimi, lokal anestezi belirli bir alanın ciltten verilen ilaçlarla uyuşturulması anlamına gelir. Bu işlem sırasında hissedilecek acının önüne geçse de iğne fobisi olan hastalar için endişe yaratabilmektedir.Son zamanlarda dünyadaki pek çok ülkede kullanılmaya başlayan ağrısız saç ekimi yöntemi, lokal anestezi yöntemlerinden biridir. Hastaların kaygısını en az seviyeye indirmektedir, bu yolla hekimlerin de çalışma sürecini kolaylaşır.
Saç ekimi iğnesiz anestezi, ileri teknoloji cihazlar ile yapılır. Anestezik ilaçların, kafa bölgesine yerleştirilen cihazın uyguladığı yüksek basınçlı hava yoluyla cilde püskürtülmesiyle dokuya girişi yapar. Daha sonra ilaç dokuya yayılır.

Ağrısız Saç Ekiminin Faydaları

İğne korkusu, bazı kişilerin sahip olduğu bayılmaya neden olan bir fobidir. Günümüzde kullanılan farklı teknikler sayesinde lokal anestezi ve saç ekimi aşamasında iğne kullanılmasına gerek kalmadan saç ekimi operasyonları yapılabilmektedir. Bu sayede hastanın acı veya ağrı hissetme miktarı hem de enfeksiyon kapma riski en aza düşürülmüş olur. Ağrısız saç ekiminde kullanılan Choi implanter kalemi saç ekimi işleminde de iğne veya herhangi bir kesici alet kullanılmaz. Ağrısız saç ekimi tekniği tıraşsız, iğnesiz, ağrısız ve izsiz bir saç ekimi yaptırma imkanına sağlar.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara