Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

En iyi saç ekimi tekniği hangisidir?

0
(0)

En iyi saç ekimi tekniği hangisidir?

Saç ekimi farklı tekniklerle uygulanır. Bu uygulamanın temeli donör alandan sağlıklı saç köklerinin alınıp, bunlarında saçsız kalan alana ekilmesine dayanır. FUE tekniği saç ekiminin hızlı ve daha kolay yapılmasına olanak sağlar. Saç ekim merkezleri de FUT tekniğinden FUE tekniğine geçiş yapmışlardır. Elbette bunun bazı sebepleri bulunur.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler Arası Farklar

En iyi saç ekim tekniği olarak isimlendirilen FUE tekniği iz brakmayan bir yöntem olmakla birlikte, kişilerin rahat bir şekilde saç ekimi yaptırmasına olanak sağlar. Bu yöntemde donör bölge iki kulağın üzeri ve kulakların arka tarafı kullanılabilir. Bu bölgelerden saç telleri 0,7 – 0,9 mm çapındaki mikro uçlar yardımıyla tek tek alınır. Greft adı verilen saç köklerinde ikili, üçlü saç hücreleri ayrılır. Ayrıca saç ekimi yapılacak kişiye local anestezi yapılarak acı çekmesinin önüne geçilir. Bilinçli bir şekilde saç ekimi izleyebilir, istediğinde doktorla iletişime kurabilir, arada verilen molalarda ihtiyaçlarını sağlayabilir.

FUT tekniğinde kesi kullanıldığı için, görünürde izler kalır. Ancak FUE tekniğinde kalan izler beyaz noktacıklar halindedir. Bunlar izler saç ekiminden sonra saçların uzamasıyla beraber belirsiz bir hale gelir. Bu yüzden izsiz yöntem olarak isimlendirilir.

İzsiz olan bu yöntem saç ekiminde en fazla tercih edilen teknik durumuna gelmiştir.
FUT tekniğinde ise, başın arka alanından yine iki kulak arasından uzunluğu 15-20 cm olan, genişliği 2 cm olan saçlı deri kesilerek alınır. Saçsız alana nakledilecek olan saç kökleri işte bu saçlı deriden alınmış olur. Bu şeridin çıkarıldığı bölge ise, dikiş yapılarak kapatılır. Bu yüzden alanda görünür izler kalır. Plastik cerrahi alanında uzmanlar bu işlemi yapsa da, izlerin oluşmasına müdahil olmak mümkün değildir. Ayrıca yaklaşık 2 hafta sonra dikişlerinde alınması gerekmektedir.

En İyi Saç Ekim Tekniği FUE Yönteminin Avantajları

Bu teknik saçlı deriden doku alınmasına gerek duymadan, greftlerin tek tek alınmasıyla yapılır. Kesme ve dikiş olmadığı için, saçlı alanda travmaya neden olmaz. Ayrıca seans aralarında fazla süre olmasına gerek kalmaz. Dolayısıyla ekim kısa sürede tamamlanmış olur. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadığı için, hem insanların saç ekimi kararı almasını kolaylaştırır ve daha başarılı olur. Tekniğin avantajlar ise aşağıdaki gibidir;

 • Saç köklerinin bulunduğu alandan doku çıkarılmasına gerek kalmadan, sadece saç kökleri alınır.
 • Donör bölgeden saç kökleri alınırken kesiye ve dikişe gerek duyulmaz. Köklerin çıkarıldığı yerde kalan izlerde 1 mm den daha küçük sıyrık şeklindedir. Bunlarda 1-2 gün içinde iyileşir.
 • FUE tekniği ense tarafından alınan saç kökleri ile saç ekimi yapılabilir ve kaş, sakal, bıyık için ekim yapılabilir.
 • Seans bitikten sonra iyileşmeye göre, diğer seans daha kısa sürede olabilir. Bazı hastalarda birer gün arayla seans yapılabilir. Her seansta 10.000 grefte kadar ekim yapılabilir. Bu greftlerin her biri de 2-3 saç teli bulunur.
 • Saç ekimi cm2 içine en az 55-60 saç kökü ekilebilir. Saç ekimi bittiğinde kişide ağrı, his kaybı gibi sorunlarda olmaz.

Saç ekimi bittiğinde ekilen saçlar bir ay sonunda dökülmeye başlar. Ancak 2-3 ay içinde saçlar çıkmaya başlar. 6 ay geçince şekli belirginleşir, 1 yıl sonunda görsel olarak doğal bir hale gelir.

Saçsız alana ekimi yapılan saç kökleri genetik olarak dökülmeme özelliği olan saçlar oluştuğu için bölgede dökülme olmaz. Kişiler bu saçları kaybetmez. Ayrıca hastanın kendi saçları olduğu için, renk ve saç karakteri farklı bir şekilde olmaz. FUE tekniği alanında uzmanlaşmış ekiple saç ekimi yapıldığı durumda, sonuçlar doğal ve sevindirici olur.

FUE tekniğinde de sürekli gelişmeler olur. Saçlarda dolgun bir görünüm alabilmek için, saç köklerinin birbirine yakın bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan bir çalışma yapılmaktadır. Kişiler bir seansta tamamlanan bir saç ekimi sayesinde hem daha hızlı iyileşmekte vesaçlarında yoğunluk elde edilir.

Bu saç ekimi tekniğinde;

 • Dikiş yapılmasına kesinlikle gerek duyulmaz,
 • Görünecek bir yara izi oluşmaz,
 • Teknik uygulanırken bisturi kullanılmaz,
 • Kadınlara ve erkeklere de FUE tekniği ile saç ekimi yapılır,
 • Saç ekiminde kişilerde acı, sızı gibi sorunlar olmaz,
 • Alınan sonuçlar çok doğal bir görünüm sağlar,
 • Saç derisinde yüzeysel işlemler uygulandığı için, seans süreleri kısalır.
 • Daha geniş bir bölgeden saç kökü alma avantajı olduğu için FUE tekniği sayesinde, saçsız alanda elde edilecek saç yoğunluğu fazla olur. Vücudun hemen, hemen her yerinde bu teknikle kıl alınabilir.

En iyi saç ekim tekniği olarak FUE yönteminde hastaları iyileşme dönemi daha kısa olur. Saç ekimi bittikten sonra kişilerin günlük rutin işlerini yapmasına herhangi bir engel oluşmaz. Hemen normal yaşamlarına geri dönüş yapılabilir.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara