Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Ağrısız / İğnesiz Saç Ekimi

Saç ekimi yapılmadan öncelikle kapsamlı bir danışma ve muayene yapılmaktadır. Uzmanınız konsültasyon sırasında iyileşme süreleri, ek tedaviler ve ilaçlar da dahil olmak üzere saç nakli operasyonunun tüm ayrıntılarını gözden geçirecektir. Saç ekiminde lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu kısımda ağrısız saç ekimi olarak bilinen anestezi uygulama tekniği devreye giriyor.

Bilinen saç ekimi yönteminde saç kökleri alınmadan ve saç kökleri implante edilmeden önce lokal anestezi yapılmak için enjektörden anestezi uygulanır. Ağrısız saç ekimi ile iğnesiz anestezi cihazı sayesinde saç ekimi ağrısız olarak yapılabilir. Bu cihaz anestezik malzemeye basınç uygulayarak etkili ve hızlı bir anestezi sağlayarak gözeneklerin altındaki alana ulaşmaya yarar. Bu cihaz sayesinde, tedavi bölgesi uyuşur ve hasta herhangi bir iğne olmadan operasyonna hazır duruma gelir.

Ağrısız saç ekimi iğneden korkan ya da iğne yapılmasını istemeyen kişiler için son derece faydalıdır. İğne kullanılmadan püskürtme yoluyla uygulanan anestezi kişiler işlem sonuna kadar herhangi bir ağrı, acı hissetmeden rahat bir şekilde operasyonun bitmesini beklerler.

Aynı zamanda saç ekim operasyonu sırasında saç derisine uygulanan özel bir sıvı kullanarak iyileşme süresi hızlandırılır ve hastanın işlem sonrası çok az ya da hiç şişme olmaması sağlanmaktadır. 48 Saat içinde iş ortmına geri dönebilir ve yedi gün içinde spor gibi aktivitelerinize devam edebilir.

Ağrısız saç ekimi tekniği ile iğne korkusu için bu işlemi ertelemiş veya reddetmiş olan hastalar da bir seçenekleri olduğunu görürler. Lokal anestezi için iğne kullanılmayan bu yöntemde hasta herhangi bir ağrı, acı hissetmez ve anestezinin etkisi kısa sürmez.

Comfort-In Sistemi Ağrısız Anestezi

Comfort -In uygulaması öncesi deri altına iğne ile enjekte edilen anestezi maddesi bölgede uyuşma yapar ve mikro müdahaleyi uygulama imkanı sağlardı. Kadın Saç Ekimi tamda bu alanda devreye en yeni anestezi cihazı olan Comfort-In i koyuyor.

Bu cihaz hasta ağrı ve acı hissetmeden yüksek basınç yöntemi ile iğne kullanmadan anestezi sıvısını deri altına (epidermis) sprey sistemi ile enjekte ederek anesteziyi geçekleştirmiş oluyor.

Ağrısız Anestezi Avantajları

 • İğnesizdir, yaralanma ve enfeksiyon riski kesinlikle yoktur.
 • Ağrısız, acısız ve konforludur.
 • Basit ve hızlı enjektör kullanımı sağlmaktadır.
 • Kafanın her bölgesinde uygulanabilir.
 • Kişiye uygun doz ayarlanır.

Anestezi daha hızlı yayılır ve daha fazla etki süresi bulunur.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 40

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 2 )

 • Esra

  Agrisiz sac ekimi icin iletisin sayfanizdaki forumdan iletisime gectim

  • Kadın Saç Ekimi

   Tarafınıza geri dönüş sağlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara