Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implant) saç ekimi için sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir. DHI, diğer adıyla Doğrudan Saç Ekimi uygulaması choi pen adı verilen iğneli kalemler kullanılarak yapılır. Kalem tekniği olarak da isimlendirilen bu teknik ile enseden veya kulak arkasından alınan saç kökleri, kalemlere yerleştirilerek ekim sağlanır. Böylelikle başın arka kısmından çıkarılan greftlerin hava ile temasının minimuma indirgenmesini sağlayarak saç köklerinin daha güçlü ve sağlıklı çıkmasını sağlar.

FUE Yönteminden Farkı Nedir?

DHI yönteminde ekim işlemi saçlar tıraş edilmeden yapılabilir. Bu yönüyle DHI uygulaması, özellikle saç ekimi yaptıracak kadınlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Fakat FUE yönteminde alım yapılacak olan donor bölge traş edilmelidir.

Bunun dışında FUE yönteminde üç aşamalı olarak yapılan operasyonda, ilk aşamada enseden greft toplanırken, ikinci ve üçüncü aşamalarda da saç ekimi yapılacak bölgede saç kökleri için kanallar açılarak ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

DHI yönteminde ise greftler alındıktan sonra, işlem yapılan kalemdeki ince uçlu iğneler sayesinde kanal açmaya gerek kalmadan, greftleri yerleştirme işlemi aynı DHI kalemi ile 1-2 dakika içerisinde gerçekleştirilir.

DHI Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

DHI kalemlerinin ince uçlu iğneleri ile saç köklerine, saçların çıkış yönüne uygun bir biçimde ve daha sık aralıklarla greftler yerleştirilebiliyor. Buradaki büyük avantaj; saçların sık ve doğal uzamasının sağlanabilmesidir.

DHI’de lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir. İnce uçlu kalemler ile saç derisinde kesik izi ya da kanama olmamaktadır. Ayrıca ince uçlu iğnelerin kullanılması, yara izlerinin de iyileşme süresini kısaltacağından, kişinin günlük yaşamına aynı gün devam edebilmesini sağlamaktadır.

Diğer uygulamalardan sonra üç gün saç yıkanamazken, DHI uygulandıktan bir gün sonra saçlar yıkanabilmektedir.

Baş bölgesinde saç kaybı fazla olan kişilerin, sakal ya da göğüs bölgesinden alınan greftler de işleme olanak sağlamaktadır. DHI yalnızca saç ekimi için değil, sakal, bıyık ve kaş ekiminde de uygulanabilmektedir.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 2 )

  • Naciye

    Çok memnun kaldım. Teşekkürler Buse ve Alev hanım .

  • Ayşe

    Alın darltma işlemi yaptırdım. Çok memnun kaldım teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara