Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

FUE  Saç Ekim Tekniği Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) son yıllarda en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem saç ekimi konusunda dünya çapında öncü olan ülkemizde uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.

Fue tekniğine öncelikle saç köklerinin alınacağı donör alana (başın arka kısmı- iki kulak arası) lokal anestezi uygulanarak bölgenin uyuşması sağlandıktan sonra başlanır.  Bu yöntemde operasyondan önce saçların tıraş edilmesi gerekir.

Acısız ve ağrısız olarak saç kökleri minik dokuyla (greft) birlikte alınıp, saç dökülmesi olan yerlere ince uçlu penset yardımı ile tek tek ekilir. Saç telinizin kalınlığına göre kullanılan uçlar (0,6 – 0,9 mm) değişim gösterebilmektedir. Ön hat çizgisi kişinin kendisi ve konusunda uzman ekiplerin fikir alışverişi sonucu belirlendikten sonra çizilir. Sonrasında kanal açma işlemine başlanır. Lokal anestezi sayesinde kişi (anestezi iğnesinin dışında) hiçbir acı hissetmez. Lokal anestezi altında ve ağrısız bir biçimde uygulanan FUE yönteminde, enseden saçın çıkış yönüne göre bölgeyi çok seyreltmeden eşit aralıklarla saç greftleri alınır.

Kişinin saç kayıbı çok fazla ise, göğüs ve sakal bölgesinden alınacak köklerle de işlem gerçekleştirilebilir. Greft alınan bölgede herhangi bir iz kalmaz. Ekim yapılacak bölgenin ihtiyacına göre belirlenen sayıdaki saç greftlerinin alımı bittikten sonra, ekim yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Greftlerin yerleştirileceği bölgede, saçların çıkış yönüne uygun ve doğal görünümü sağlayacak biçimde kanallar açıldıktan sonra, açılan kanallara koruma altına alınmış olan greftler yerleştirilir. Saç ekilen bölge operasyon sonunda pansuman edilir.

İşlem Ne Kadar Sürer? Kimlere Uygulanır?

FUE tekniğinde, kişinin beklentisine göre seans sayısı belirlenir. Toplanan greft sayısına göre işlemin süresi değişiklik gösterebilir. Operasyon ortalama 6- 7 saatte tamamlanır. Bıçak kullanılan bir işlem olmadığı için dikiş gerektirmez. Kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

Saç dökülmesinden muzdarip kadınlar da, FUE tekniği ile saç ektirebilir; ancak kadın ya da erkek fark etmeksizin bu işlemin kişiye uygun olup olmadığına karar vermeden önce kişiye analiz yapılması gerekir. Ayrıca ince telli saçlara uygulanmasının da biraz güç olduğu bilinmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, saç ekimini yapacak uzmanın deneyimli ve profesyonel olmasıdır. Aksi takdirde yapılacak bir hata, saç köklerine geri dönülmez hasarlar verebilir.

Saçlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

Ekilen bölgede üçüncü ayın sonunda saçlar çıkmaya başlar. Bir yıl sonra ise saçlar uzamaya devam eder. Saç kökleri kişinin kendi saçlarından alındığı için gayet doğal bir görünüm elde edililir.

FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Tedavi esnasında herhangi bir bıçak veya kesici alet kullanılmadığı için operasyon sonrasında herhangi bir dikiş veya yara izi olmaz. Saç ekimi konusunda bayanların korkulu rüyası olan ağrı ve acılar FUE yöntemi ile artık yok oluyor.  Ayrıca saç ekimi yaptıracak olan hasta kendisine uygun olan seans sayısını belirleyebilir ve işlemleri hızlandırabilir. FUE yöntemi ile saç ekimi işleminden sonra günlük hayatınıza hiçbir engel olmadan devam edebilirsiniz.

FUE yöntemi ile saç ekiminin yanı sıra sakal ve kaş ekim işlemleri de hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır. FUE yöntemi ile yapılan tedavilerde alınan saç kökü kadar aynı miktar saç çıkma oranı bulunmaktadır. Bu yüzden FUT yöntemine göre çok daha doğal görünümlü sonuçlar elde edilir.

FUE Tekniğinin Dezavantajları Nelerdir?

FUE yöntemi ile saç ekiminin sağlık açısından dezavantajı bulunmamaktadır. Ancak uzmanlar tarafından yapılan hatalar söz konusu olabilmektedir. Saç ekim konusunda uzmanlaşmış kişileri tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Tedavi için saçlarınızın tıraş edilmesi bu yöntemin tek dezavantajı diyebiliriz.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 54

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 5 )

 • Şeyda

  Ilgi ve alakaniz icin tesekkur ederim sonuc gayet basarili.

  • Kadın Saç Ekimi

   biz teşekkürederiz :))

 • Nisa

  Strese baglı dökülmelerimden dolayı erkek tipi saç dokulmem olmustu. Fethiyeden saç ektirmek için geldim. Cok stresli bir sürecti inanılmaz destek oldular cok sagolun cok mutluyum 9. ayımdayım herkese tavsiye ederim

 • Ayten Andur

  Başarısız bir işlem sonrası Alev hanımla tanıştım. Yasadıgım talihsiz operasyona rağmen şu anda beklediğimden de iyi saçlarım var. Umut satmıyolar beklediğinizin ötesini size veriyorlar. Mükemmel ekibi ve hizmet kalitesi. Teşekkür ederim

  • Kadın Saç Ekimi

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara