Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Ice Fue Saç Ekim Tekniği Nedir?

Ice Fue Tekniği diğer yöntemlerden ilk olarak doku alınmadan çalışılması sebebi ile ayrılmaktadır. Dokuya dokunmayıp saç ekim işlemini kök hücre üzerinde başlatmakta ve tamamlamaktadır. İşlem yapılacak alanda kesi ve dikiş izi bırakmamaktadır. 05-07 mm aralığında sıyrık şeklinde çalışmalar maximum 2-3 günde kapanıp yok olur. Saç ekim izinin belli olmaması, hastanın doğal saçlara sahip olacağının göstergesidir.

Ice Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Bu yöntemin daha çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri cerrahi bir yöntem olmaması ve operasyon sonrasında daha az ağrılı ve iyileşme süresinin kısa olmasıdır. Tahmini olarak 2 ay içerisinde saçlarınızın uzadığını fark edebilirsiniz. 5-6 ay içerisinde yeni saçlarınıza tamamen kavuşabilirsiniz. Ice Fue Saç Ekimi tekniği, uygulanan hastalarda en etkili sonuçları veren saç ekim tekniklerinin başında gelir. Seanslar için beklenmeye gerek yoktur, saç kökleri tek tek alınıp ekim işlemi yapılır. Ice Fue Saç Ekim Tekniğinde alınan saç kökleri diğer yöntemlere oranla çok daha fazladır. Tek seansta ortalama 4000-7000 arasında saç teli alınıp ekilebilir. Ice Fue Saç Ekimi Tekniği kötü saç ekimlerinin düzeltilmesinde önemli yere sahiptir.

Ice Fue Saç Ekimi Dezavantajları Nelerdir

Ice Fue Saç Ekim Tekniği diğer tekniklere göre daha uzun sürelidir. Zaman ve seans sayısının fazla olması fiyatın da diğer yöntemlere göre pahalı olmasına neden olur. Ekim başlamadan önce saçların traş edilmesi gerekir. Fue yönteminin ince saçlara uygulanması daha zordur.

Ice FUE Saç Ekim Uygulama Tekniği

Bu teknik yöntemi üç aşama şeklinde gerçekleştirilir. İlk aşama, saç ekiminde saçın donör bölge üstündeki greft toplanması . İkinci aşama, ekim yapılacak deri üstünde kanalların açılmasıdır. Son aşama da saç köklerinin ekilmesidir.
Saç ekiminde donör bölge üstündeki dokular manasındaki Greftler toplanır. Toplama sonunda en hızlı bi şekilde ve aynı anda gerek kanalların açılması yapılır gerekse de saç kökünün yerleştirmesi sağlanır. Diğer normal teknik yöntemlerinde iki defada ve ayrı uygulamalarda gerçekleştirilen bu işlemler tek seferde yapılır.

Ice FUE Yönteminin Detayları

Donör bölgeye lokal bir anestezi uygulanır. Deri üstündeki donör bölgede bulunan kökler, özel bir cihaz vasıtası ile gevşetilir ve tek tek alınırlar. Alınıp toplanan kökler içinde bir miktar dokunun ve saç kökleri bulunduğu için küçük bir ayırma işlemine tabi tutulur. Sonrasın da ekime hazır hale getirilmiş olur. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu tekniği kanal açma gibi işlemi olmadığından dolayı hazırlanacak kökler teker teker İMPLANTER diye bilinen medikal bir cihaz aracılığı ile yerleştirilir.
Uzman kökleri kafa derisi içerisine yerleştirir. Oldukça ince ve sivri yapısı sayesinde İmplanter aleti vasıtası ile saç köklerini en doğru şekli ile yerleştirme özelliğine sahiptir. Saç kökleri doğru bir şekilde ve açı ile deriye yerleştirilir. Bu cihaz ile bölgeye basılan kökler kafanın derisi içine iyice yerleştirilir. Uzman bir taraftan ekme işlemini gerçekleştirir bir diğer yandan da ayrıştırılan saç köklerinin kalem içine yerleştirir. Böylece köklerin bekleme süreleri minimuma indirgenmiş olur. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu uygulaması en düşük hasar görülmesi amacı ile ekim gerçekleştirilecek saçın derisinde oldukça hızlı bir iyileştirme süreci oluşur.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 25

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara