Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Kaş Ekimi

Bakışlarımızı ve simamızı doğrudan etkileyen kaşlar yüzdeki estetik görünümün tamamlayıcısıdır. Fakat guatr, tiroid, saçkıran gibi hastalıklar, yanıklar, genetik faktörler ya da kaş alımından kaynaklanan kıl köklerinin zayıflaması, dikiş ve yara izleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı kaşlar dökülür ya da hiç çıkmayabilir. Kadınlar dökülen kaşlarını kamufle edebilmek adına makyaj ya da dövme yapabilseler de bu durum kalıcı bir yöntem değildir. Kaş ekimi operasyonu sayesinde; kaşları seyrek çıkan, dökülen ya da hiç kaş kökü olmayan kişiler kalıcı kaşlara kavuşabilmektedirler. Ayrıca sadece kaş şeklini değiştirmek isteyen kişiler de bu yönteme başvurabilmektedirler.

Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç ekimine benzer bir uygulama ile başın arka kısmından alınan uygun kalınlıktaki kıl köklerinin, istenilen şekilde çizimi yapılan kaş bölgesine ekilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Operasyondan önce, kişinin istediği şekilde ve kalınlıkta, kalemle bir kaş çizimi yapılmakta ve kıl kökü alınacak donör bölge ve ekim yapılacak kaş bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Kaş ekimi de saç ekimi ile aynı şekilde DHI yönteminde kullanılan, choi pen adı verilen çok ince uçlu özel medikal kalemler ile yapılmaktadır.

Alımın yapılacağı donör bölge, genellikle kıl yapısının uygunluğu sebebi ile ense kısmı olabileceği gibi, kaş çevresinde bulunan dağınık kıl köklerinden de seçilebilmektedir.

DHI yöntemi ile alınan kıl kökleri (greftler), ekim yapılacak kaş bölgesine, doğru açılar oluşturulduktan sonra teker teker yerleştirilmektedir. Oluşturulan açılar kaşların dik değil de, doğru eğimde çıkması için çok önemlidir. Lokal anestezi ile işlem yapıldığından, operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da acı duyulmamaktadır.

İki saatlik tek seansta tamamlanan kaş ekimi operasyonundan sonra, İyileşme sağlanana kadar operasyon yapılan bölgenin yıkanmaması, ıslatılmaması ve kozmetik malzeme kullanımından uzak durulması gerekmektedir.

Ekim işleminden sonraki günlerde operasyon yapılan kaşlar zayıflayıp dökülebilir; fakat 5- 7 ay arası bir sürede kalıcı olarak yeniden uzamaya başlamaktadır. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri ense kısmından alındığı için uzamaya yatkındır bu yüzden kaşların belli sürelerle kısaltılması gerekmektedir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Ekim alanı bir hafta boyunca çok ufak, çok ufak boyutlarda kabuklanmalar görmek olasıdır. Ancak bu kabuklar hızla dökülecektir. Hastanın günlük hayatına ve işe dönmesine etkiilemez. Kaş ekimi yapılan hasta iki hafta süreyle denize, havuza girmemesi ve yoğun güneş ışığına maruz kalmaması, solaryuma girmemesi, yoğun spordan kaçınması gerekir.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Bu teknik ile kaşlarınıza istenen şekli vermek mümkündür. Sivri olan kaşınızı küt hale getirmek, baş kısmından kalın yapmak, kavisli kaşa düz şekil vermek gibi işlemler kaş ekimi sırasında yapılabilir.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Ekim yapıldıktan 3 ay sonra çıkmaya başlar. Yaklaşık 7-8 aylık bir zaman sonunda kaşlar son şeklini alır. Kaşlar ekildikten tıpkı saçlar gibi 15 gün sonra dökülme görünür. 3 ay kadar dökülme devam eder. Üçüncü aydan sonra kaşların dökülmesi söz konusu değildir.
Kaş ekiminde kök ensedeki saçlardan alındığı için ekilen kaşlar saç gibi hızlı uzarlar. Bu nedenle uçlarını 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesinde faydalı olur. Bir sene sonunda kaşlar ekildikleri yerin özelliklerine uyum sağlarlar ve uzama zamanları yavaşlar. Keserek düzeltme azalır. 1 yıldan sonra kaşlar nakil edildikleri alan özelliklerini kazanmaya başlayacaklarından uzama hızları azalacak ve bu kesilerek düzeltme ihtiyacı giderek azalacaktır.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 36

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 7 )

 • Sena Göçmez

  Kaşlarımı size ektirmek hayatımda verdiğim en doğru karardı. Teşekkürler bu muhteşem sonuç için 😍

  • Kadın Saç Ekimi

   teşekkürederiz Sena hanım 🙂

 • Damla

  Tüm ekip inanılmaz ilgili ve profosyoneldi. Yağmur hanım ve Alev hanıma teşekkür ederim ☺️ Kaş ekimi kesin çözüm bayanlar iyi ki yaptırmışım.

  • Kadın Saç Ekimi

   Yorumunuz için teşekkürederiz:)

 • Turkan

  Yıllarca dovme yaptırdım kaş ektirmeye cesaret edememiştim. Bir arkadaşımın vasıtasıyla Woman’s saç ekim merkeziyle tanıştım.Operasyondan sonra inanılmaz rahatladık kaş ekimi yaptırmayı düşünenler dusunmeden gelin derim.

  • Kadın Saç Ekimi

   Yorumunuz için teşekkürederiz:)

 • Burcu bakan

  Kaş ektirdim, gerçekten çok memnun kaldım. İyi ki sizinle tanışmışım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara