Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Kök Hücre Saç Ekimi

Kök hücre saç ekimi asıl amacı olan saç tellerinin dökülmesini önlemek, saç tellerini güçlendirmek, saç köklerini güölendirerek yeni saç teli üremesini sağlamaktır. Eğer saçlanız büyük oranda dökülmüş ise doğru işlem saç ekimi ile birlikte PRP teddavisi yapılması olacaktır. PRP saç ekimi yapılan kadınlar da saç dökülmesi sorunlarına görmüyoruz. Kök hücre ile köklerini tedavi ederek daha canlı ve sağlıklı duruma gelmesini, yeni saç tellerinin oluşmasını canlı ve sağlıklı saç dökülmez. Kök hücre ile saç tedavisi, incelmiş, güçsüzleşmiş saçlar kadınlar için uygulanabilir. Kaybettiğiniz saç tellerinin büyük bir böümü geri kazanabilirsiniz. Saçlarınız dökülmüş olsa bile saç kökleriniz tedavi gördüğünde vücudunuz yeni saç üretebilir.

Kök Hücre Nereden Elde Edilir?

Kök hücre hastanın kendi vücudundan elde edilmektedir. Kök hücre bir çok farklı doku ve organ kaynaklı olabilmektedir; kemik iliği, göbek kordonu, kan dokusu, yağ dokusu, süt dişleri bunların bağzıları.

Saç Sağlığı İçin Kullanılacak Kök Hücreler İki Şekilde Temin Edilebilmektedir:

  • Saçlı deri kaynaklı kök hücre üretimi: Bu işlem için ilk önce lokal anestezi yapıldıktann sonra hastadan yaklaşık 7-10 greft alınır. Alınan saç folikülleri laboratuvarda çoğaltılır ve bir ayın sonunda ortalama 30 milyon kadar saf saç kök hücresi elde edilir. Elde edilen hücreler saçlı deriye enjekte edilir.
  • Kök hücrece zengin yağ hücresi: Bu işlemde öncelikle kişiden liposuction yöntemi ile yaklaşık 1 su bardağı kadar yağ alınır alınan bu örnek laboratuvarda çeşitli işlemlerden geçer ve %5-15 oranında kök hücre içeren eriyik elde edilir. Elde edilen kök hücrece fazla bu madde yine enjeksiyon yöntemi ile kişiye uygulanır.

Kök Hücre Saçlara Nasıl Etki Eder?

Saç hücreleri doğru çalışmadığında saç kökleri uzun süre dinlenme fazında kalır ve büyüme fazı yerine dökülme fazına geçer. Zamanla zarar gören saç folikülleri tamamen ölür ve kellik meydana gelir.

Kök hücreler, olduğu yerde yeni hücre oluşumunu sağlarken aynı zamanda hasarlı dokunun iyileşmesini sağlar. Kök hücrelerin saçlı deriye uygulanması, yeni hücreler var olan saç foliküllere yardımcı olur ve saç büyümesini hızlandırır.

Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Ne Kadar Süren Bir İşlemdir?

Kök hücre destekli saç ekimi bir kaç aşamadan oluşur. Kök hücrenin alınması gerekmektedir. Bunun için kullanılan tekniğe göre süre farklılık gösterir.

İlk yöntemde; kişilerin uygun bölgesinden (genellikle karın yada kalça tercih edilir) yaklaşık 1 su bardağı hacminde liposuction yöntemi ile yağ alır. Alınan bu yağdan laboratuvarda kök hücreler elde edilir. Laboratuvarda kök hücre yaklaşık 1,5 saat sürer. Alınan kök hücreler saç ekiminden hemen önce enkete edilir ve akabinde saç ekimi gerçekleşir.

İkinci yöntemde; saçlı deriden lokal anestezi uygulanıp küçük bir miktar doku alır. Bu doku laboratuvara gider ve kök hücre elde edilir ve çoğaltılması sağlanır. Kök hücrelerin bu yöntem ile elde edilmesi 1 ay kadar sürebilmektedir. Bu sebepten saç ekiminden 1 ay önce doku örneğinin verilmesi gerekir. Yine elde edilen kök hücreler saç ekiminden önce saçlı deriye enjekte edilerek uygulanır.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.2 / 5. Oy sayısı: 22

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara