Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Perkütan Tekniği

Saç ekimi operasyonu esnasında hastanın ense bölgesindeki alandan düşük devirli mikromotorlar aracılığı ile saç kökleri (greftler) alınır. Bu işlemde kullanılan özel motor, çoklu kökleri greftleri parçalamadan alır.
Perkütan Tekniğinde enseden alınan saç kökleri, gerçek safirden üretilen ve dokuya verilen hasarı minimum seviyeye taşıyan safir iğneli özel cihazlar ile üç boyutlu kanalların içine ekilir. Saç kökleri ile aynı ebatta olan bu kanallar, gerçek safir iğneli özel cihazlar ile açılır. Saç ekimi yapılan alanda dokuya minimum düzeyde zatat verir ve iyileşme hızı iki kat daha hızlıdır. Perkütan Tekniği ile saç ekilen alan kısa sürede iyileşir. Yara izi bırakmayan bu operasyon ekilen saç kökleriyle aynı ebatta olan kanallar, ekim alanındaki güçlü saç köklerinin aralarına açılarak köklere zarar vermez. Perkütan Tekniği ile yapılan saç ekimleri ödem riski düşüktür.

8 Adımda Perkütan Saç Ekimi

Perkütan saç ekimi teknikleri FUE ile aynıdır. Tek farklılık kanal açma sırasında kullanılan cihazlardır. Perkütan saç ekimi bir saç ekim tekniği değil, daha çok FUE yekniğindeki bir uygulama farklılığıdır.

  • Saç kökleri mikromotor ile gevşetilir.
  • Saç köklerinin toplanması olarak isimlendirilen ikinci aşamada gevşetilen saç kökleri cımbıza benzeyen bir alet ile toplanır.
  • Toplanan saç kökleri ayıklanarak ekime hazır duruma getirilir ve kanal açma işlemi gerçekleşene kadar özel bir solüsyonla doldurulmuş bir kap içinde bekletilir. Yuvarlak mikro delikler, saç köklerini daha iyi kavrar. Çok küçük açıldığı için çok daha sık saç kökü yuvası açılmış olur ve daha sık saç ekimine olanak sağlar.
  • Saç ekiminin diğer aşaması olan “ kanal açma” işleminde saç ekimi yapılacak olan alan, hastanın herhangi bir acı, ağrı duymaması için lokal anestezi uygulanır.
  • 15-20 dakika sonra lokal anestezi etkisi görünmeye başlar ve ekim alanı belirli bir süre için hissizleştirilmiş olur. Daha sonra kaç saç kökü ekimi yapılacaksa o sayıda kanal açılması için çok ince bir ucu olan kesici bir medikal cihaz yardımıyla saç köklerinin yerleştirileceği yerler açılır.
  • Her saç kökü için bir kanal açılması gerekir. Kanal açma uygulamasının yapılacağı medikal cihaz, normal saç ekimlerinde ince çizgiler gibi saç kökü yuvaları oluştururken, Perkütan’da saç kökleri yuvarlak kanallarla açılır.
  • Çok daha ince, mikron seviyede kanallar açılmasına imkan sağlayan Perkütan, daha sık saç ekimine olanak sağlar.
  • Sonraki aşamada saç köklerinin açılan deliklere ekilmesi, ince açılan kanalların çok daha hızlı biri iyileşme sürecine girmesiyle saç ekimi operasyonu tamamlanmış olur.

Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekiminde birçok avantaj barındıran FUE, benzer aşamalara sahip olan Perkütan, tekniğinin çok daha iyi sonuç alınmasını sağlayan bir tekninktir. Avantajlara sahip olan perkutan saç ekimi, kısa zamanda birçok uzman tarafından uyguanmaya başlamıştır.

1. Daha Yoğun Saç Ekimi

Perkütan saç ekiminin en önemli avantajı daha yoğun saç ekimi sağlamasıdır. İnce açılan kanallar, orta kalınlıkta saç telleri olan hastalara yapılacak olan saç ekim operasyonlarında santimetrekare başına 60-80 saç teli ekimi olabilmektedir.

2. Hızlı İyileşme Süreci

Perkütan saç ekiminde açılacak olan yuvaların çok ince ve küçük olması, çok fazla avantaj sağlamaktadır. Bir diğeri ise, küçük açılan yuvaların çok daha hızlı bir iyileşme süreci olmasıdır. Bu durumda operasyondan sonra oluşabilecek yan etki riskini de ortadan kaldırdığı gibi, hastanın operasyon sonrası yaşam kalitesini de artırır. Saç ekiminde operasyon sonrası ekim yapılan bölge korunması çok önemlidir.

3. Daha Az Saç Teli Kaybı

Saç ekimi operasyonu süresi zafında öncelikle yerlerinden çıksrtılan saç kökleri, belirli bir süre dışarıda muhafaza edilmekte, medikal aletler ile tutularak yeni yuvalarına yerleştirilir ve köklerinin saç derisi ile uyum sağlanması beklenir. Bu süreçte ne kadar dikkatli ve hassas davranılırsa davranılsın bazı saç tellerinin canlılığının yitirmesi ve yeni ekilen yuvaya adapte olamaması söz konusu olabilir. Perkütan saç ekiminde ise saç kökleri yeni yuvalarına ekildikten sonra deriye bağlanır. Bu sayede hem uyum sütesi daha kısa zamaanda tamamlanır, hemde daha az saç teli kaybı yaşanır.

4. Doğal Görünüm

Perkütan saç ekiminin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de sağladığı yoğun ve kolay açılı ince kanallardır. Bu nedenle doğallık çok daha kolay sağlanır. Arzu edilen bölgelerde sık saç ekiminin kolaylıkla uygulanabiliyor olması, çok daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sık ekim yapılabilmesi ile birlikte eski saç yapısına benzer doğal görünümlü saça sahip olunur.

5. Daha Düzgün Ön Saç Çizgisi

Daha sık saç ekimi ve açının daha dar verilebilmesi, estetiği kuvvetlendirir. Bu sayede yüz hattıyla uygun bir görunum ortaya çıkar.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 34

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara