Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Burun estetiği son zamanlarda birçok kişinin estetik kaygı ve solunum yolları rahatsızlıklarından sebep bizlere başvurduğu cerrahi operasyondur. Kişinin burnunda çeşitli nedenlerden veya doğuştan gelen

  • Eğrilik
  • Kemerli burun
  • Burun düşüklüğü

Burun büyüklüğü ve şekil bozukluklarının düzelterek sağlık açısından kişiyi rahatlatarak sıkıntıların giderir.
Burun estetiği sayesinde estetik, güzel bir görünüşe sahip olunması sağlanır. Burun estetiği, estetik sebepler ile yapılmasının dışında, solunum yolu rahatsızlığı yaşayan insanlar için de sıklıkla başvurulan bir operasyondur. Burun etinin büyümesiyle ortaya çıkan nefes alma zorlukları, burun kıkırdağından kaynaklanan solunum sorunları ve burun kemiğinde var olan eğrilik sebebiyle oluşan nefes alma sorunları burun estetiği yaptırma sebeplerindendir. Bu şikayetlerden kişilerin burun estetiği ameliyatı olması sonucunda çok daha sağlıklı hayat standartlarına sahip olunmaktadır.

Burun Ameliyatı Operasyonu

Burun estetiği genel anestezi uygulanarak yapılır. Bu ameliyata başlandığında hiç bir komplikasyon gelişmez. Ortalama 2 saat içerisinde operasyon biter. Operasyon öncesinde hastada herhangi bir komplikasyonun oluşmaması nedeni ile tetkikler yapılır. Cerrahi nedenlerden dolayı uygulanan burun estetiklerinde burun içerisindeki fazla kıkırdaklar alınarak estetik görünüm elde edilir.
Burun estetiği operasyonunda kişinin burun yapısı ve istenilen sonuç operasyonun tekniği ve yöntemi değişebilir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olmak üzere 2 şekilde ameliyat yapılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatları 18 yaşını geçmiş yüz gelişimini ve bedensel gelişimini tamamlamış büyüme çağını tamamlayan kadın ve erkek herkese yapılabilir. Burun estetiği uygulanmadan önce hastalara, operasyondan beklentilerinin neler olduğu sorulmalıdır. Burun yüzde en önemli organ olduğu için operasyon öncesi tüm ayrıntılar ve beklentiler konuşulmalıdır.
Burun estetiği yüze uygun olan burun şekli konuşularak karar verilir. Hastaların bu konudaki endişeleri giderilir. Estetik operasyonumuz sonrasında ki süre ilaç ve masaj tedavilerimiz ile sorunsuz bir şekilde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 34

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Comments are closed.

Translate »

Bizi Ara