Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Karın Germe

Karın germe operasyonu birden fazla olan hamilelik, fazla kilo alıp verme gibi durumlardan sarkmış, çatlaklı karın derisinin gerginleştirilerek eski gergin haline döndürülmesi ameliyatıdır. Hamilelik karın bölgesinin az çok deformasyonuna neden olur, hamilelik sayısı arttıkça çatlaklar ve derideki bollaşma çoğalır, bağ dokusu ve karın ön duvarında iki taraflı uzanan kas dokusu arasındaki mesafe çoğalır. Sonuçta ne kadar kilo verilse bile düzelmeyen çömlek şeklinde bir karın meydana çıkar. Hele ki hamilelik sırasında 30 kilolara varan kilo alınıp verilmişse ciltteki sarkıklık daha da çoğacaktır. Bazı kadınlar karınlarının sarkıklığından genital bölgelerini görememekten şikayet ederler.

Çatlaklı, sarkmış deri, gevşemiş kaslar ve bombe görünümdeki bir karını düzeltmenin tek yolu karın germe operasyonudur. Karın germe ameliyatı ile göbek deliği seviyesi altındaki çatlaklardan, cilt ve yağ fazlalığından kurtulursunuz ve karın bölgeniz eski gerginliği ile buluşur. Aynı zamanda sarkmış olan genital bölgenin üst kısmı da toparlanmış olur.

Karın Germe Ameliyatı Süreci

Karın germe operasyonu izli bir ameliyatdır. İzler sezaryen izinin iki katı uzunluğunda iz bırakır. İzin uzunluğu sarkıklığın derecesi ile orantılıdır. Önemli olan izin uzunluğu değil karın ve bel bölgesinin yanlarda kulakçıklar olmayacak şekilde şekillendirilmesidir. Göbek deliğinizde yeniden şekillendirilir.

Operasyon sezaryen izinden yanlara doğru uzanan bir hat üzerinde kesi yapılarak göbek deliği hizasına kadar olan çatlaklı, sarkık, gevşek cilt çıkarılır. Karın kasları sıkılaştırılır ve göbek deliği üstündeki deri aşağıya çekilir. Göbek deliği yeniden şekillendirilir. Ameliyat ortalama 2.5 saat sürmektedir.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 40

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Comments are closed.

Translate »

Bizi Ara