Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

PRP Tedavisi

PRP (Plasma Rich Platelet/ platelet yönünden zengin plazma) tedavisi, vücuttan alınan bir miktar kanın santrifuj adı verilen bir işlemden geçmesinden sonra elde edilen plazmanın, vücuda tekrar enjekte edilmesi işlemidir.

Platelet diğer adıyla trombositler, kanın pıhtılaşması için gerekli olan hormon ve proteini sağlamaktadır. İçerdiği “büyüme faktörü” adı verilen özel proteinler sayesinde hücreleri yenileyerek hasarlı dokuları iyileştirir. Plateletlerin bu özelliği, geliştirilen PRP tedavisi ile cilt gençleştirme, çatlak tedavisi ve yara iyileştirme gibi durumlarda da kullanılıyor.

PRP tedavisinin kullanım alanlarından biri de saç dökülmeleridir. Kadın ve erkek tüm bireylerde görülebilen saç dökülmeleri, zamanla geri dönülmez saç kökü kayıplarına neden olabiliyor.

Saç dökülmelerinde ya da saç kökünün tamamen kaybedilmesi gibi durumlarda çeşitli saç ekimi uygulamaları ile yeni saç köklerine kavuşmak mümkün olabiliyor. Saçı tamamen kaybetmeden önce dökülmelere karşı önlem almak, kişiyi hem zamandan hem de maliyetli tedavilerden kurtaracaktır. Geliştirilen PRP tedavisi ile saç dökülmelerine karşı etkili önlemler alınabilmektedir.

PRP saç ekimi yaptıran kişilere de uygulanabilen bir tedavidir. Uygulamanın amacı ise, ekim yapılan bölgedeki saç köklerini kısa sürede iyileştirmek ve bu sayede hızlı ve sağlıklı biçimde saçı çıkarmaktır.

YouTube video

PRP Tedavisi Nasıl Ve Kimlere Uygulanır?

Plateletlerin hücreleri yenileyen özelliği, saç köklerini güçlendirmek için de kullanılıyor. Kişiden alınan bir miktar kan, santrifuj işleminden geçirilerek platelet adı verilen madde elde ediliyor. Elde edilen plateletler küçük iğneler yardımıyla seyrelmiş bölgeye enjekte ediliyor. İşlemden önce saç derisi uyuşturulduğu için işlem sırasında acı ya da ağrı duyulmuyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor. Tedavi ise 6-8 seansta ortalama 3-4 ayda tamamlanabiliyor. 8 ay kadar etkili olan tedavi, arzu edilirse yılda 1-2 kez enjeksiyona devam edilerek sürdürülebilir.

PRP tedavisinden sonra saç dökülmelerinde azalma görülür. Aynı zamanda ince telli saçların kalınlaşmasına bağlı olarak saç hacminde gözle görülür bir artış olur. İşlem sonrasında PRP iğnelerinin bıraktığı kızarıklık ya da geçici morluklar oluşabilir. Bu durum, kişinin işlemden hemen sonra günlük yaşamına devam etmesine engel değildir.

Kişinin kendi kanıyla yapılan bir tedavi olduğu için herhangi bir yan etkisi olmasa da, PRP tedavisi herkes için uygun değildir. Kanser hastalarına ve ailede kanser geçmişi olan kişilere, hamile, emziren ve kan sulandırıcı kullananlara uygulanmamaktadır.

Easy PRP Kit

PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisi, trombositten güçlendirilmiş plazma tedavi uygulamasının kısaltılmış ismidir. Bu uygulama kişiden alınan bir miktardaki kanın özel bir ayrıştırma kitine konularak santrifüj işlemine tabi olduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve kalan az miktardaki trombositten zengin PRP, aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

Plateletler veya diğer isimiyle trombositler vücuttaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine geri dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokumuzda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlar. PRP tedavisinin amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile enjekte edilebilecek en daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Böylece, hasarlı dokunun iyileşmesi bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuça ulaşılır. Easy PRP Kit ile elde edilen trombosit yoğunluğu damarlarınızda dolaşan tam kana oranla 4 ila 6 kat daha fazladır.
Easy PRP Kit, T.C. Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı sınıf IIA tıbbi cihazdır.

Easy PRP Kit PRP tedavisi için kullanımı kolay ve güvenli bir üründür.

 • Basit uygulama, 15 dakikadan kısa hazırlama
 • Yüksek PRP konsantrasyonu
 • Ayarlanabilir PRP konsantrasyon oranları
 • Gözle görülebilen “Buffy Coat” (En fazla konsantrasyonda PRP ve WBC)
 • Kapalı sistem, en az kontaminasyon riski
 • Poliklinik ortamında kolaylık ile kullanılabilir
 • Her tip santrifüj ile uygulanabilir
 • CE Sertifikası ve T.C. Sağlık Bakanlığı UBB Kayıtlı
PRP trombositten zengin plazma uygulaması nedir?
PRP tekniğinin saça yönelik uygulanması nasıldır?
PRP tedavisi güvenlimidir?
PRP tedavisinin yan etkileri varmıdır?

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 56

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 4 )

 • Şükran Şeker

  Bir çok kez PRP yaptırmış birisi olarak ilk kez tek seansta saç dökülmesini durduran, saçlarıma bu denli parlaklık katan bir PRP yaptırmamıştım. Sonunda doğru adresteyim. Alev hanım ve tüm ekibine teşekkürler.

 • Esin Ertuğrul

  Çok lüks ve inanılmaz hijyenik bir klinik.
  Önceden Prp yaptıran bir arkadasımın tavsiyesi üzerine gittim. Çok memnun kaldım. Tüm ekip cok profosyonel ve yardımsever. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Tülin

  Tek seansta dokulmelerim tamamen durdu☺️Saç dökülmesi yaşayan bayanlar gözünüz kapalı prp yaptırın derim.

 • Başak Burçak Öz

  Bugüne kadar gidip memnun kaldığım tek yersiniz. Çalışanların ve Alev Hanım’ın samimiyeti ve içtenliği tüm işlemi kolaylaştırıyor. Hizmetiniz için çok teşekkür ederim ve tekrar görüşmek dileğiyle, emeklerinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara