Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç Ekimi

Saç ekimi uygulaması erkeklere uygulanan işlemler ile neredeyse aynıdır fakat saçların dökülmesine sebep olan ve testosteron salgılanmasıyla meydana çıkan DHT hormonu etkisi erkeklerin ense alanında bulunan saçlara etkilemez. Erkeklerde yapılan uygulamada enseden alınan greftler transferin yapıldığı yeni alanda de aynı etkiyi taşımasından dolayı dökülmezler. Ancak kadınlarda bu durum söz konusu değildir ve ekilen saçların dökülme ihtimali vardır.
Saçtaki dökülmeye sebep olan problemler tespit edilip tedavi yapıldıktan sonra saç ekimi diğer prosedürlerde yapıldığı gibi devam eder. Bu durum ekilen saçın hemen döküleceği anlamına gelmez takviyeler ve güçlendiriciler bu süreci ertelemek, yavaşlatmak ve hatta durdurmaya kadar sonuç alınabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi Fue tekniği kullanılacak ise donör alandaki transferi yapılacak köklerin dokuya zararı olmadan alınabilmesi için kısa kesilmeleri gerekir. Saçların alta kalan bölümünden bir bölge saç köklerinin transferine imkan verecek kadar tıraş edilerek yapılir. Saç dökülmesi ne yol açan problemleri araştırılıp tedavi edilmelidir, kayıpların telafisi yapılmadığı durumlarda saç ekimi yapılması önerilir.
Saç dökülmesi problemi Alopesi adıyla anılır ve bu duruma neden olan problemi tespit etmek gerekmektedir. Gerekli muayne yapılıp analiz edildikten sonra dökülmeye neden olan nedenler aranır ve eğer durum geçici ise bu süreyi kısaltacak bir tedavi uygulanır. Ancak kalıcı bir durum var ise saç ekimi işlemine karar verilir.Operasyon erkeklerdekine benzerdir. Donör olarak ense kısmı kullanılır.

Saç ekimi sonrasında iyileşme süreci ise dikkatli olunduğu takdirde oldukça kısadır ancak kesin sonuç için yaklaşık beş veya altı ay gerekmektedir on aydan sonunda ise tam sonucu görmek mümkündür.

Yorum yok

Comments are closed.

Translate »

Bizi Ara