Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç Mezoterapisi

Saç için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri, oligo elementleri ve dolaşım düzenleyici içeren özel bir karışımın küçük iğneler kullanılarak saçlı deri içerisine enjekte edilmesi işlemine verilen isimdir. Özel olarak oluşturulan bu karışım kılcal damarlar vasıtası ile tüm saçlı deriye yayılıp etki etmeye başlar. Mezoterapi ile kişinin mevcut saç dökülmesini durdurup, saç kalitesini arttırarak daha canlı, parlak ve kalın saçlara sahip olmasını sağlar. Saç çıkışını aktif hale getirebiliyoruz. Her tip saç dökülmelerinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemi olan mezoterapi ortalama 10 seans uygulanmaktadır. Birer hafta ara ile uygulanan bu tekniğin kadın hastalara uygulanması her bir seans için yaklaşık 30 dakikadır. Uygulama çok ince iğneler ile uygulandığı için acısız bir işlem olarak kabul edilmektedir. İçeriği tamamı ile vitamin, mineral ve oligo elementlerden oluştuğu için çok güvenli bir tedavi yöntemidir ve her yaştaki saç kaybına sahip kişilere uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Saç dökülmesi genel olarak yaşanan bir sorundur, tedavisi için her gün yeni yöntemler geliştirilmektedir. Saç dökülmesinde saç ekimi, lazer tekniği ve daha birçok tedavi yöntemi kullanılır. Saç dökülmesini önlemek için ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlaya bilmek adına uygulanan aşamalardan biri de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi ile mezoderm uyarılarak dökülmeleri büyük ölçüde azaltılır.

Saç mezoterapisi öncesine, saç derisine uygulanan özel bir masaj ve sonrasında uygulanan buhar uygulaması ile deri yumuşatılarak uygulamaya hazır duruma getirilir.

Saç mezoterapisi uygulamasında enjekte edilen kimyasal karışım saçın yapısını, dökülme yoğunluğu ve şekiline oranına göre özel olarak hazırlanır. Bu karışımların içinde kan dolaşımını arttırıcı maddeler, vitaminler, çeşitli elementler yer alır. Hazırlanan karışım, steril mezoterapi iğnelerine sahip mikro enjektörle orta deri tabakasına uygulanır.

Mezoterapi elle veya mezoterapi tabancalarıyla uygulanır. Bilgisayar tarafından takip edilen mezoterapi tabancası ile uygulama, bütün saç derisine daha eşit olarak uygulanır. Enjekte edilen ilacın dozu Bilgisayar tarafından takip edilir.
Uygulama bittikten sonra saçın belli bir süre yıkanmaması ve saça herhangi bir kimyasal maddenin deymemesi gerekmektedir.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Etki Süresi Nedir?

Mezoterapi saçlara, yapılan bakımlara göre daha uzun zamanlı bir iyileşme sağlar. Saç mezoterapisinin etkisi, dökülmenin nedenine, dökülmenin yoğunluğuna ve şekline bağlı olarak değişim gösterir. Etkisi ortalama üç ile dört yıl arasında değişiklik gösterir. Üç ile dört yılın ardından uygulama tekrarlanabilir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Mezoterapisi saç dökülmesi sorunları yaşayan her yaştan kadına yapılabilir. Saç Mezoterapisi kolay uygulanması, ağrısız ve acısız olması nedeniyle küçük yaşta olan kişilere de uygulanabilir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

 • Deriye lokal olarak uygulanır. Dolayısı ile uygulama saç dökülmesi yaşanan bölgeyle sınırlandırılabilir.
 • Saç hücrelerinin ihtiyacı olan besin maddeleri dorudan saç köklerinin yer aldığı deri tabakasına enjekte edilir.
 • Yapılan uygulama kısa sürede etkisini gösterir.
 • Saçların daha yoğun, canlı ve parlaklık almasını sağlar.
 • Uygulamanın hehangi bir yan etkisi yoktur.
 • Uygulamanın başarı oranı büyüktür.
 • Seans süresi kısadır.
 • Uygulama, zahmetsiz, ağrı ve acısızdır.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 38

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comment ( 1 )

 • Nurper Arsan

  Tüm ekip çok profesyonel. Saclarım inanılmaz bir sekilde canlandı. Yagmur hanımın ellerine saglık. Kesinlikle tavsiye ederim bayanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara