Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Safir Tekniği

Saç ekimi uygulamalarında ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan en modern saç ekim tekniklerinden olan FUE yöntemi ile elde edilen doğal görünümler, bu başarısını safir saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel ekipman kullanarak bir adım öteye taşır. FUE tekniğinde uygulanan safiri; kristal uçlu kanal açıcı olarak tanımlayabilmek mümkün. Kristal uç kanallar dokuya zarar vermeden ve istenilen derinlikte açmaya yardımcı olur. Kanal açmak için kullanılan metal uçlar, açılan kanalın gerekenden daha geniş açılmasına neden olur, aynı zamanda dokuda zedelenme gibi bir durum ortaya çıkmasına neden olabilmekteydi. Safir uç sayesinde, herhangi bir deformasyon yaşanmadan kanalların açılması sağlanmaktadır. Safir uç sayesinde kişi saç ekiminden sonrası, ekim yapılan saçlarını tamamen kazıtsa bile o ekim yapılan bölgede en ufak bir iz görünmemektedir.

Safir FUE Nasıl Uygulanır?

Muayene esnasında hastanın sağlık geçmişi öğrenilerek detaylı saç ve saç derisi kontrolleri yapılır. Yapılan kontrollerden sonra uzmanlar tarafından saç kaybının nedeni belirlenir. Hastanın beklentisi ve ihtiyacı göz önüne alınarak ön saç çizgisi ve ekim yapılacak bölge görünümü yapılmaktadır. Operasyon günü, hastanın saçları 3mm uzunlukta olacak şekilde kısaltılır. Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak mikro motor ile alınacak olan saç kökleri toplanır. Alım işlemi bittikten sonra ekim yapılacak alana lokal anestezi uygulanır. Ekim yapılacak alanın uyuşması başlayınca sapphire blade kullanılarak saç föliküllerinin yerleştirileceği alanı açılıp, üzerlerinde bulunan küçük doku parçalarından ayıran saç folikülleri açılan kanallar içerisine yerleştirilir.
Saç foliküllerinin ekim alanına yerleştirilmesi tamamlandıktan sonra saç köklerinin aldındığı bölgeye pansuman yapılmaktadır. Pansumanı yapılan donör bölgenin üzeri kapatıldıktan sonra Safir saç ekimi tamamlanmaktadır.

Safir Ucun Metal Slite Göre Avantajları:

Kanal açma işlemi safir uç kullanıldığında çok daha az vibrasyon meydana gelir, böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en aza indirgenmesi sağlanır. Safir tekniği kullanılarak yapılan ekimler, metal slit yöntemi kullanılarak yapılan ekimlere kıyasla saçların daha sık bir operasyon yapılmasına olanak sağlamaktadır. Safir tekniği kullanılan operasyonlarda, deri altına az sıvı enjekte edilerek kanal açımı işlemi gerçekleştirilir. Uygulama bitince görülebilecek ödem düzeyi en aza indirilir. Safir tekniği kullanımı ile açılan küçük kanalların; operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır. Deri üzerinde pürüzsüz birleşme ve iyileşme gözlenir. Safir tekniği kullanımı sayesinde, saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı yönleinin değişmesi ihtimali söz konusu değildir.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 33

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara