Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Traşsız Saç Ekimi

Birçok etkene bağlı olarak çoğu insanda saç kaybı yaşamaktadır. Bu kayıpların yaşanmasında hormonal bozukluklar, hastalıklar ve stres gibi nedenler dökülmelere etken olabilirken, genetik faktörlere bağlı olarak da saçın hiç çıkmaması mümkün olabilmektedir.

Saç dökülmesi sebebi ne olursa olsun kadınlar ve erkekler için kabul edilmesi oldukça güç bir durumdur. Bu durum ile başa çıkabilmek için çeşitli yollara başvurulsa da, saç ekimi kalıcı ve başarılı çözümler sunan en güvenilir yoldur.

Saç ektirme erkeklere özgü bir işlem olarak görülse de, saç kaybı yaşadığı durumlarda kadınlar da saç ektirerek kalıcı bir çözüm ile kendi saçlarına sahip olabilmektedirler. Uygulanan tüm saç ekim teknikleri kişiyi kalıcı saçlara kavuşturmayı hedeflemektedir.

Ancak izlenilen yöntemlerde işlem sırasında kullanılan cihazlar farklılık gösterebilmektedir. Operasyon esnasında saçlarının tıraş edilmesini istemeyen kişilere tıraşsız saç ekimi çözümü sunulmaktadır.

Tıraşlı saç ekiminde, işlemin kolaylığı ve başarılı bir sonuç verebilmesi için saçın tamamının tıraş edilmesi gerekmektedir.

Tıraşsız saç ekiminde ise yalnızca saç kökü alınan donör bölge bir şerit halinde tıraş edilmekte ve çevresinde kalan saçlara ise hiçbir şekilde dokunulmamaktadır. Böylelikle tıraş edilen donör bölge, etrafındaki uzun saçlar tarafından kapatılarak kişiyi rahatsız etmeyecek bir görüntü sağlamaktadır. Tıraşsız saç ekimi yaptıran kişinin saç kaybının çok olmaması gerekmektedir. 3000 üzeri greft ile çalışılacaksa tıraşsız saç ekimi mümkün olmamaktadır. Saç ekimi operasyonunu gerçekleştirecek uzman ile görüşülerek, işlemin yöntemi önceden planlanabilmektedir.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Traşsız Saç Ekimi opeasyonu yaptırmak isteyen bireyler öncelık ile saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bu süreçte izlenilen yol donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına gizlenmesi sağlanır. İlk olarak saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci olarak uzman ekibin yardımıyla belirlenen güçlü ve sağlıklı folikülleri alır. Sonraki aşamada ise alınan saç folikülleri ekilmeye hazır duruma getirilir. Son olarak saç ekim işlemi doğal görüntü oluşturulacak şekilde bitirilir.

Traşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarı gibi saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden 1 ila 3 arasında saç kökü alınabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler , ekilen saç köklerinin tutunma oranı arttırır. Altın iğneli kalemler, mikromotor tekniği gibi cihazları plastik cerrahideki gelişmeler saç ekimi işleminin başarısı her geçen gün artmaktadır.

Saç ekimi operasyonun süresi ekilen greft sayısına göre, uzmana ve kliniğin ekipmanına göre değişiklik gösterir. Ancak bu işleyiş normal FUE tekniğinden biraz daha zor olduğu için biraz daha zaman ve emek ister. Sağlayacağı rahatlığı düşününce tıraşlanma nedeni ile saç ekimini erteleyen birçok hasta için oldukça cazip edici fırsattır.

Traşsız Saç Ekimi Avantajları

 • Günlük aktivitelerinize daha hızlı dönüş.
 • Donör bölgenin çok hızlı kapanması.
 • Saçlarını kestirmek istemeyen kadınlara FUE tekniğinin yolunu açması.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 60

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comments ( 6 )

 • Didem

  1 yilim doldu trassiz ekim yapildigi icin karar vermekte cok zorlanmadan ekim yaptirdim. Cok memnunum bayanlar inanilmaz guler yuzlu bir ekipti siddetle tawsiye ederim

  • Kadın Saç Ekimi

   Teşekkürederiz Didem hanım :))

 • Nesrin

  Bayanlara saç ekimi yapılmıyo dediler gittiğim yerdeki uzmanlar. Yıllarımı çöpe atmışım. Alev hanım, Yağmur hanım iyi ki varsınız çok teşekkür ederim

  • Kadın Saç Ekimi

   Bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

 • Asiye

  Kadını en iyi kadın anlar sözü burdaki tecrübemi anlatmama yeterli olur. Bu kadar anlayışlı yardım sever ekip kolay kolay bulunmaz tesekkürler Yagmur hanım

 • Derya

  Tek seansta kapattılar tüm açıklığımı. Sac dokulmem durdu. 7 ay oldu cok mutluyu. Tesekkürler Buse hanım🙏🏼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara