Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Yara ve Yanık izi Tedavisi Nedir?

Saçlı bölgedeki kıl kaybı yanık veya kesi izi sebebiyle oluşan problemlerdir. Yara ve yanık izine yapılan ekim sonucunda arzu edilen kapanma yaşanır ve deri altında olması gereken dolaşım tekrar sağlanır.

Yara ve yanık izi üzerine yapılan saç ekimi nedir?

Saçlı bölgelerdeki yara (scar) dokusuna saç ekimi yapılarak kişinin psikolojik olarak rahatlaması ve doğal bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Bölgedeki izi yok etmek mümkün değildir ama kıl kökü nakli ile izler tamamen kapatılabilmektedir. Yanık izlerinde de genel yaklaşım yara iziyle aynıdır. Derinin ve o bölgedeki dolaşımın durumu kontrol edilip gerekli işlem uygulanarak yanık izleri kapatılmaktadır. Kafa bölgesi, kaş, bıyık, sakal gibi görsel olarak kişiyi etkileyebilecek olan alanlarda yara ve yanık izlerinin ekim işlemi gerçekleştirilerek ortadan kaybolması hem kişinin özgüvenini tekrar kazandıracak hem de birebir iletişimde insanların dikkatini çekmeyecektir.

Yara ve Yanık izi ekimi nasıl yapılır?

Tıpkı saç ekimi işlemlerinde yaptığımız gibi, sağlıklı saç kökleri, sorunlu alana nakledilir. Burada sadece dikkat edilmesi gereken konu, bölgenin tekrar canlanmasını sağlamak için, kök hücre, PRP ya da Mezoterapi gibi bir canlandırıcı tedaviden faydalanılması gerekliliğidir.

Yara Olan Bölgelerde Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Herhangi bir kaza veya başka nedenden dolayı oluşan yaralanmalar baş bölgesinde dikiş gerektiren yaralanmalara neden olabilir. Bu alanlarda saç, sakal yada kaş bölgelerinde olabilmektedir. Dikiş atılan alanda ise ileriki zamanlarda saç çıkmamaktadır. Yara izi olan alanlara saç ekimi işlemi uygulanırken öncelikle bölgedeki kan akışı muayne edilir. Çünkü deride çok büyük deformasyonlar meydana geldiyse bu alanda saç ekimi işlemi sonucu saç çıkmayabilir. Deri altında kan akışında herhangi bir sorun yoksa bu saç ekimi işleminin olmasına olanak tanımaktadır. Yara oluşan bölgeye saç ekimi işlemi uygulanırken genellikle ense ve kulan arkası bölgesinden sağlıklı saç kökleri tercih edilir. Bu işlem sonucu yara oluşan bölge eskisi kadar sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır.

Yanık Olan Bölgelerde Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Geçirmiş olduğunuz bir kaza sonucu baş tarafında yanıklar ve bu yanıkların sonucu kafamızda saçsız bölgeler meydana gelebilir. Bu bölgeler saç, sakal veya kaş bölgelerinde oluşabilmektedir. Bu bölge saçın, sakalın veya kaşın kimi zaman büyük bir kısmını kimi zaman ise küçük bir kısmını kaplamış olabilmektedir. Bu alanlara saç ekimi işlemi yaptırmak sorunun tamamen ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Yanık oluşan alan saç ekimi işlemi gerçekleştirilirken ilk olarak saç derisinin canlılığı kontrol edilir. Bazen ileri derece yanıklarda deride hasar gördüğü için ekilen saç çıkmayabilir. Deri altında kan akışında problem yaşanmıyorsa yani deri hala canlılığı koruyorsa saç ekimi sağlıklı bir şekilde gerçekleştir. Ense ve kulan arkası bölgesinden alınan donörler ile yanık izi olan bölgelere saç ekim operasyonu gerçekleştirilir. Bu işlem sonucu yara oluşan bölge eskisi kadar sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır.

 

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 29

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Comment ( 1 )

  • Basak

    Saç bölgemde yara izi vardı yara izi saç ekimi operasyondan sonra tamamiyle kapandı ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara