Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Kadınlarda Alın Daraltma

5
(1)

Kadınlarda Alın Daraltma

Bazen genetik nedeni ile bazen ise saç dökülmesi nedeni ile bazı kadınlarda alın çevresi oldukça geniştir. Yüz ile orantılı olmayan ve sürekli saç şeklinde değişiklik yapılarak kapatılmaya çalışılan alın bölgesine, şimdi saç çizgisini öne alma operasyonları yapılır. Bu operasyonlarda bölgesel saç ekimi ile saç çizgisi 1-1,5 cm öne çekilir. Hastanın isteği doğrultusunda daha fazla öne almak mümkündür. Yüz çevresinde daha minyon görünüm için yapılan bu operasyon, FUE tekniği ile gerçekleştirildiği için, tek seansta tamamlanır.

Alın Daraltmak İçin Saç Ekimini Kimler Tercih Eder?

Alın çizgisi öne alma operasyonu; alın çevresi yüzüne göre geniş olan, saçları geride çıkan veya alın şekilleri bozuk olan ve bu durumu saç ile örtmeye çalışan kişilerce tercih edilir. Operasyon esnasında kişinin saç yönü dikkate alınmalıdır. Alın bölgesi en dikkat çeken alandır yapılan yanlış bir uygulama, saçların şeklini değiştirecek ve yapay bir görüntü ortaya çıkarır.

Alın Daraltma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Muayenede kişinin alın yapısı genel olarak incelenir. Alın için kaç saç kökü ekiliceğine karar verilir. Operasyondan önce saçların ensenin bir bölgesi tıraş edilerek kısaltılır. Böylece saç köklerinin ayrıntılı görünmesi sağlanır. Operasyon sırasında ise tıraş edilen bölgedeki sağlıklı saç kökleri alın bölgesine ekilir. Saçların yönü dikkate alınarak gerçekleştirilen bu operasyon, tek seansta bitirilir.

Alın Bölgesine Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Alın daraltma operasyonu bittikten sonra bölgede ufak yaralar oluşacaktır. Bu yaralar, dış faktorlerden korunduğu takdirde bir hafta içinde yok olur. Ekilen ilk saçlar, zayıflayarak dökülür. 2-3 ay içinde yeni saç kökleri kendiliğinden çıkmaya başlar. Oldukça doğal görünen ve kendi saçından ayırt edilemeyen saçlar, hastanın yüzünü daha küçük ve zarif gösterir. Saç ekiminin başarısını yükseltmek için saç ekimini saç mezoterapisi işlemi ile desteklemek faydalı olur. Bu uygulama, ekilen saç köklerinin daha fazla oranda çıkmasında tetikler.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara