Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Kaş Ekimi

0
(0)

Kaş Ekimi

Bakışlarımızı ve simamızı doğrudan etkileyen kaşlar yüzdeki estetik görünümün tamamlayıcısıdır. Fakat guatr, tiroid, saçkıran gibi hastalıklar, yanıklar, genetik faktörler ya da kaş alımından kaynaklanan kıl köklerinin zayıflaması, dikiş ve yara izleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı kaşlar dökülür ya da hiç çıkmayabilir. Kadınlar dökülen kaşlarını kamufle edebilmek adına makyaj ya da dövme yapabilseler de bu durum kalıcı bir yöntem değildir. Kaş ekimi operasyonu sayesinde; kaşları seyrek çıkan, dökülen ya da hiç kaş kökü olmayan kişiler kalıcı kaşlara kavuşabilmektedirler. Ayrıca sadece kaş şeklini değiştirmek isteyen kişiler de bu yönteme başvurabilmektedirler.

Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç ekimine benzer bir uygulama ile başın arka kısmından alınan uygun kalınlıktaki kıl köklerinin, istenilen şekilde çizimi yapılan kaş bölgesine ekilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Operasyondan önce, kişinin istediği şekilde ve kalınlıkta, kalemle bir kaş çizimi yapılmakta ve kıl kökü alınacak donör bölge ve ekim yapılacak kaş bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Kaş ekimi de saç ekimi ile aynı şekilde DHI yönteminde kullanılan, choi pen adı verilen çok ince uçlu özel medikal kalemler ile yapılmaktadır.

Alımın yapılacağı donör bölge, genellikle kıl yapısının uygunluğu sebebi ile ense kısmı olabileceği gibi, kaş çevresinde bulunan dağınık kıl köklerinden de seçilebilmektedir.

DHI yöntemi ile alınan kıl kökleri (greftler), ekim yapılacak kaş bölgesine, doğru açılar oluşturulduktan sonra teker teker yerleştirilmektedir. Oluşturulan açılar kaşların dik değil de, doğru eğimde çıkması için çok önemlidir. Lokal anestezi ile işlem yapıldığından, operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da acı duyulmamaktadır.

İki saatlik tek seansta tamamlanan kaş ekimi operasyonundan sonra, İyileşme sağlanana kadar operasyon yapılan bölgenin yıkanmaması, ıslatılmaması ve kozmetik malzeme kullanımından uzak durulması gerekmektedir.

Ekim işleminden sonraki günlerde operasyon yapılan kaşlar zayıflayıp dökülebilir; fakat 5- 7 ay arası bir sürede kalıcı olarak yeniden uzamaya başlamaktadır. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri ense kısmından alındığı için uzamaya yatkındır bu yüzden kaşların belli sürelerle kısaltılması gerekmektedir.

Daha Detaylı Bilgi Almak için Lütfen Bizi Arayınız…

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara