Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Kök Hücre Saç Ekimi Nedir?

0
(0)

Kök Hücre Saç Ekimi Nedir?

Kök hücre saç ekimi ile daha dolgun, daha yoğun bir görünüm elde etmek ve doğal saç gelişimini minimal yan etkilerle uyarmak için kendi vücut dokularındaki hücreleri kullanan bir teknik.

Dünya üzerindeki milyonlarca erkeği ve kadını etkileyen saç dökülmesi, görünüşümüzü etkilediği gibi, aynı zamanda hislerimizi de olumsuz yönde etkileyen dermatolojik bir sorundur. Bunun sonucu olarak, çoğumuz, birçok ciddi yan etkisi olan medikal ve cerrahi saç dökülmesi tedavileri kullanılmaya başlandı. Medikal yani ilaç ile tedavinin birçok yan etkisi olabilmektedir. Cerrahi yani saç ekimi tedavileri ise kullanılan tekniğe göre az ya da çok ağrı verici olabilir.

woman, saç ekimi endüstrisinde devrim yaratan bir teknikle (kök hücre saç ekimi), saç büyümesini teşvik etmek, genç ve çekici görünümünüzü geri getirmek için ağrısız ve doğal bir çözüm sunuyor.

İleri seviye saç dökülmesi için kullanılan kök hücre saç ekimi, hastanın kendi kök hücrelerini kullanan yeni bir teknolojidir. Kök hücreler, vücuda girerek dokuyu büyütmek için birçok farklı hücreye ayrılma özelliğine sahip eşsiz bir hücre türüdür. Vücudun her hücresini bölme ve üretme potansiyeline sahip oldukları için ‘kök hücre’ olarak adlandırılırlar.

Kök hücre saç ekimi, saç büyümesini teşvik etmek için kök hücrelerinin büyüme potansiyelini kullanır. İşlem sırasında kök hücreler mikroenjeksiyon yöntemi kullanarak kıl foliküllerine enjekte edilir. Bu hücreler, saç dökülmesi olan bölgede yeni hücreler üretmek üzere bölünürler ve saç telini yeniden oluştururlar.

Kök Hücre Saç Ekiminden Ne Beklenmelidir?

Kök hücre saç ekimi, en az ağrıya neden olan ve çabucak iyileşme sağlayan bir ambulatuvar saç ekimi yöntemidir. Proses, kök hücrelerin vücudunuzun yağ dokularından ekstraksiyonuyla başlar. Bu, su yardımlı bir vakum cihazı kullanarak kalça veya karın bölgesinden yağ vakumlanmasını gerektirir. Bu yaklaşık bir saat sürer ve herhangi bir dikiş gerektirmeyerek kendiliğinden iyileşen küçük bir ponksiyon üretebilir. Bu şekilde elde edilen yağ, kök hücrelerin çıkarılması için işlenir ve bu saç kökünün büyümesini teşvik etmek için mikroenjeksiyonları kullanarak hasar görmüş kıl foliküllerine implante edilir. Kök hücrelerini ayırmak için alınan yağ santrifüje tabi tutulur. Elde edilen kök hücrelere bir de aktivasyon çözeltisi eklenir. Daha sonra aktifleştirilmiş solüsyon da alınır, böylece geriye sadece konsantre kök hücreler kalır. Ardından zenginleştirilmiş ve konsantre hücreler kafa derisine enjekte edilir. Kök hücre saç ekimi, minimal invaziv bir prosedür olduğundan, hastanın aynı gün evine geri dönmesine izin verilir. 2-4 hafta sonra saç büyümesi folliküllerden fark edilebilir.

Diğer Tekniklerin Yerine Kök Hücre Neden Seçilmelidir?

Kök hücre saç ekimi; yüksek bir iyileşme ve canlandırıcı olma potansiyeli ile saç dökülmesine karşı korumak ya da saç kaybını önleyerek özgüvenlerini geri kazanmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Enjekte edilen kök hücreler ölü ya da hasar görmüş saç foliküllerini aktive ederek saç büyümesine ve erkekler ile kadınlar için saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Kök Hücre Saç Ekiminin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

 • Kök hücre saç ekimi dikiş gerektirmez, iz bırakmaz ve hızlı bir iyileşme sağlar.
 • Kök hücreleri; kıl folliküllerine implante edilmesini, saç büyümesini arttırır ve bilinen hiçbir yan etkisi olmaksızın hızlı sonuçlar üretir.
 • Cerrahi tekniklerden farklı olarak, kök hücre saç ekimi, doğal ön saç çizgisini gençleştirir, çekici, genç görünümünüzü geri getirir.
 • Saç büyümesi için cerrahi dışı ve sonuç odaklı yöntemdir.
 • Sonuçlar tedavinin yapıldığı ay içinde görülebilir.
 • Etkili ve kalıcı sonuçlar için PRP tedavisi ve saç ekimi prosedürünün kombinasyonu ile yapılabilir.
 • Diğer saç ekimi prosedürlerinden daha uygun fiyatlıdır.
 • Her yaş ve cinsiyete uygundur.
 • Yaşam boyu doğal, kalıcı ve yoğun saç büyümesi sağlar.

Kök Hücre Saç Ekimi İçin Uygun Bir Aday mısınız?

Mükemmel saç rejenerasyonu potansiyeli avantajı ile kök hücre saç ekimi aşağıdaki kişiler için uygulanabilir:

 • Kaşlar ve sakal da dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde ileri seviye saç dökülmesine sahip kişiler.
 • Cerrahi saç ekimi yaptırmak istemeyen kişiler
 • Saç dökülmesi nedeni ile uygulanan tıbbi tedaviye cevap alınamayan bireyler

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara