Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Oksijenli Saç Ekimi

0
(0)

Oksijenli Saç Ekimi Nedir?

Oksijenli saç ekimi, son zamanlarda dikkatleri topluyor. Saç ekimi uygulaması hastanın kendi kıl köklerini dökülme olan bölgeye nakil etmektir. Greft nakli olarak da bilinir ve genellikle başarılı sonuçlandığından sıkça tercih edilir. Ayrıca başka birinin de kıl kökleri nakil edilebilir fakat bu durumda tedavi süreci de gereklidir. Tüm bu uygulamaların en önemlisi kıl köklerinin kan dolaşımı ile buluşmasıdır. Bu durumda eklenen kökler daha hızlı uyum sağlar. Nakil edilen kökler hızlı bir şekilde kan dolaşımı ile buluşmalıdır.

Oksijen tedavisi ile saç ekimi uygulaması sonrası iyileşme süreci hızlandırılır, dokunun hızla oksijene ulaşması sağlanır. Normal bir işlemde 15 gün kadar süren iyileşme süreci 7- 8 güne kadar düşer. Bu durumda oksijenli saç ekimi çokça tercih edilmektedir. İyileşme sürecini hızlandırdığından dolayı uzmanlar tarafından hastalarına önerilmektedir.

Oksijenli saç ekimi nasıl yapılır?

Oksijenli saç ekimi, sonuçları başarılı bir uygulama olduğundan çok sık tercih edilmektedir. İşlem son derece basit bir süreçtir. Bu uygulamayı tercih ettiğinizde uzman kadrolarımız ile detaylar hakkında görüşebilir, geri kalan her şeyi bizlere bırakabilirsiniz.

Bu uygulamanın ilk aşaması kulak arkasında bulunan verimli kıl köklerini almak ve beslenme sıvısında bekletmektir. Bu işlem kıl köklerinin daha da kuvvetlenmesi içindir. Sonrasında uzman doktorlarımız alnın ön çizgisini belirler kasların olmadığı bölgeye saç ekim uygulaması için kanalları hazırlar. Bir sonraki aşama da hastanın dinlenmeye alınmasıdır. Hasta kahvesini içip dinlenirken doktorlarımız son kontrolleri yapar. Ardından oksijen tedavisine ve saç köklerinin yerleştirilmesine geçilir. Oksijen uygulaması iyileşmeye büyük oranda katkı sağladığı gibi büyüme faktörlerini ve kök hücreleri de etkiler. Dolayısı ile bu tedavi yapıldığında kıl köklerinin tutunması kolaylaşır, kan temizlenmiş olur hasta daha rahat nefes alır.

Oksijenli saç ekimi tedavisinin önemi bu noktada görülür. Yeri değişen kıl kökü (oksijenli saç ekimi yapılan doku) yeni yerine uyum sağlamak ve görevine başlamak için oksijene gerek duyar. Oksijen uygulaması ile yüksek oksijen alacağı için çok rahat ve kolay fonksiyonlara başlayacaktır.

Sonuç olarak oksijenli saç ekimi uygulaması işlemin büyük bir başarı ile gerçekleşmesini sağlayacaktır. 

Saç ekimi ardından yapılan PRP ise işlemde doping etkisi yaratacaktır. Doktorlarımızın verdiği ilaç ve özel şampuanlar da başarı yüzdelerini arttıracaktır. İşlem bittikten sonra 15 gün sürekli iletişim halinde kalınacak, 6 ayda bir iletişimde bulunulacak ve saçların durumu doktorlarımız ile görüşülebilecek.

Oksijenli Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Bu uygulamanın herhangi bir sınırlaması yoktur. Saç ekimi oldukça geniş yaş aralığında yapılabilir. Ancak bazı özel durumlarda uygun olmayabilir. Bu bilgileri de uzman doktorlarımız verecektir. O yüzden öncelik hastanın uzman doktorlar ile görüşmesi ve duruma göre hareket etmesidir.

Oksijenli Saç Ekimi Neden Yaptırmalıyım?

Genç yaşlar ve ileri yaşlarda saç dökülmesi can sıkıcı olabiliyor. Hem psikolojik hem sosyal hayatı etkileyen bu durum ortadan kaldırılabilir. Oksijenli saç ekimi de bu sorunu bitirmeyi hedefleyip oldukça geniş yaş aralığına uygulanabiliyor.

Oksijenli saç ekimi genetik veya çeşitli faktörler nedeniyle saçı dökülen insanlara uygulanabiliyor. Saçın tamamı dökülmedi ise; yoğun olan bölgeden kıl kökleri alınıp dökülme olan bölgeye oksijenli saç ekimi uygulaması ile nakil ediliyor. Diğer yandan oksijenli saç ekimi uygulamasına çeşitli yara ve yanık izlerine sahip olanlar da ihtiyaç duyuyor. Çünkü bu kişiler bu izlerin dikkat çekmesinden rahatsız olurlar. Oksijenli saç ekimi bu tür yaranın tedavi olmasına yardımda bulunamasa da yeni çıkacak saçlar sayesinde kamufle edilmesini sağlar. Bu sebeple de bu durumlarda oksijenli saç ekimi mucizevi bir yöntemdir.

Sosyal hayatınızdaki sıkıntılarınızdan kurtulmak kendinize ve yaşamınıza değer katmak ve de çok daha mutlu olmak için sizler de oksijenli saç ekimini tercih edebilirsiniz. Çok kolay bir işlem olduğu gibi sağlık açısından da faydalıdır. Uzman ellere kendinizi teslim ettiğinizde de son derece başarılı ve harika bir fırsattır.

 

Daha Detaylı Bilgi Almak için Lütfen Bizi Arayınız…

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara