Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç Ekimi Çeşitleri Nelerdir?

0
(0)

Saç Ekimi Çeşitleri Nelerdir?

Saç seyrekliği ya da dökülmesi insanda stres, kaygı ve özgüven kaybı gibi hislere neden olabilir bu durumdan çıkabilmek için her türlü çare denenir. Sonuç alınamadığında tek kalıcı çözüm yöntemi saç ekimi operasyonu yaptırmaktır.
Saç ekimi ile ilgili doğru kararı alabilmek, birçok açıdan saç ekiminin başarılı bir şekilde geçmesine olanak sağlayabilir.
Saç ekimi operasyonunun en önemli bölümü verici yani donör alanın doğal görünümünü bozmamak önemlidir. FUE ve DHI teknikleri arasındaki farkı ve DHI’nin neden süreç, kalite ve sonuçlar bakımından saç ekiminin en fazla tercih edilen yöntemidir.

Saç Ekimi Tekniği Çeşitleri

Sağlıklı kıl foliküllerini (dökülmeye karşı güçlü bir alandan) alıp onları seyrekleşen tedaviye ihtiyacı olan alanına yerleştirilmesini gerektirir. Hem ekstraksiyon fazı hem de implantasyon aşaması aynı derecede önemlidir.

FUE Tekniğinin Farkı

FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu), bir saç kökü veya folikül bölümünü çevreleyen cilt küçük bir dairesel kesim yapmak için kullanılan bir panç ile kafa derisinden çıkartılır. Bundan sonra kafa derisinde ufak bir delik oluşur. Operasyon, uzmanın tedavi alanını tamamen kapatacak kadar folikülü yerleştirinceye kadar devam ettirilir. Delikler, alanda iyileşinceye kadar ufak izler bırakabilir. Bu izler, FUT tekniğinene göre daha az görünürdür.

DHI Tekniğinin Farkı

DHI ekstraksiyonu, ciltte kesik yapılmasını gerektirmediği için mikro-FUE olarak adlandırılabilir ve donör bölgesinden saçları tek tek alabilmek için 1 mm veya daha düşük çaplı punchlar kullanılır. Bu minimal invaziv DHI ekstraksiyonu, mutlaka, sertifikalı bir cerrah tarafından yapılır ise doğal görünüm ve yüksek kalite sağlar.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara