Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç ekimi ne kadar sürer?

5
(1)

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi ne kadar sürer sorusuna şu şekilde cevap verebilriz. Saç ekimi operasyonu çok uzun süren bir işlem değil. İşlemin muayene aşaması biraz daha uzun sürer. Muayene sırasında saç yapısı, dökülme nedenleri ayrıntılı şekilde incelenir. Bir saç ekim işlemi bir gün içinde ortalama 5-6 saat sürmektedir. Bu süre ekilen saç (greft) sayısına ve saç ekim şekline bağlı olarak değişiklik gösterir. Dökülen saçın oranı ve var olan saç sıklığına göre işçiliği ve süresi çok büyük olmayan faklarla değişir. Kullanılan saç ekim yöntemi arasında FUE yöntemiyle saç ektirmek acısız ve başarılı sonuçla verir.

Saç ektirmek isteyenler kişiler operasyondan önce hazırlık yapmaya başlamalıdır. Hazırlanırken kan sulandırıcı ilaçlar ve vitaminler kullanılmamalı. Sigara kanda dolaşım bozukluğuna neden olur ve kullanan kişilerde saç ekim işlemi kimi zaman istenilen sonuçları vermeyebilir. Bozulan kan dolaşımı saçınızın oksijensiz kalmasına ve beslenmemesine neden olur. Eğer sigara bırakılamıyorsa operasyondan 48 saat önce içilmeye ara verilmesi gerekmektedir. Saç boyatılmamalı ve alkol kullanılmamalıdır. Saç ekimi işleminden önce jöle sprey vb. maddeler kalmayacak şekilde temizlenmelidir.
Saç ekimi yaptıracak insanların saçları kalın telli, kıvırcık, koyu renkliyse ve saç açıklık durumu azsa tek seansta yeterli bir sonuç alınır. Kişinin saçı, ince telli, düz, açık renkliyse ve saç ekilecek alanı da fazlaysa daha çok seans gereke bilmektedir.
Saç ekimi için birden fazla seans gerekiyorsa uzman saç köklerini yıpratmamak için seanslar arasına belirli bir zaman koyabilir.

Saç Ekimi Kaç Seans Sürer ?

Saç ekimi fiziksel ve ruhsal olarak insan sağlığına etkisi çok olduğu için operasyon yaptıracak kişilerin kafasında sorular oluşmasına neden olur. Saç ekimi kaç seans sürer sorusuna cevap vermeden önce saç ektirecek kişinin dökülen saçlarını telafi etmek için kaç seans ve ne kadar greft ekilmesi gerektiği sorusudur.
Saç ekim operasyonunu gerçekleştirecek uzmanın ve tecrübeli olması gerekir. Ayrıca saç ektirecek kişilerin uzmanın kendilerini nasıl muayene ettiğine dikkat etmelidir. Çünkü saçın dökülme sebebi kişisel özelliklere büyük oranda farklılık gösterir. Uzmanın, saç ektirecek kişinin saç dökülme sebeplerini, alındaki başlangıç çizgisini, kalan saç köklerinin sağlıklı olup olmadığını iyi analiz etmesi gerekir.
Ekilen saç kökü dokularına greft adı verilir. Greft’lerin içinde tek bir saç kökü de olabilir daha fazla da olabilir. Seanssa, kişiye uygulanacak ekim operasyonu sayısıdır. Ekim seansının sayısını, dökülmemiş kısımlardaki saç yoğunluğu belirler. Hastanın saç sıklığı ne kadar fazla olursa alınacak saç kökü de o kadar fazla olur. Saç seyrekse alınacak saç kök sayısı da ona göre azalır.

Saç ekiminde alınacak saç kökü sayısı kişinin saç yapısına göre değişiklik gösterir. Kişinin saç yoğunluğu ne kadar fazla olur ise alınacak ve ekilecek kök sayısı da o kadar fazladır, saç ekim operasyonu daha başarılı olur. Uzman, tecrübeli bir ekip ve kaliteli bir saç ekim merkezi ve hastanın sabırlı olmasıyla istenen başarıya hiçbir sorun yaşanmadan ulaşılır.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara