Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç Ekimi Zararlı Mıdır?

5
(1)

Saç Ekimi Zararlı Mıdır?

Korku ve kuşku oluşturan “Saç ekimi zararlı mı?” sorusu, saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların sorduğu soruların başını çekiyor. Bu korkunun sebeplerinden biri iğne fobisi diğeri ise; konuya alakalı kulaktan kulağa yayılan bilgi kirliliğidir. Uzmanlar ve gerekli standartlara uygun bir şekilde operasyonların gerçekleştirdiği takdirde saç ekimi zararlı olabilecek bir tedavi değildir. Ağrı veya acı duymadan saç ekimi yapmak çok daha kolay yapılmaya başlamıştır.

İğne fobisi olan hastalar göz önünde bulundurularak tasarlanan iğnesiz anestezi ile bu fobiye çözüm getirilse de bilgi kirliliğini çözmek bu kadar kolay olmuyor. Hastaların bilinmesi gereken en önemli konu, saç ekimi işlemi uzman kişilerce yapılıp, operasyon sonrası önerilerine uyulursa saç ekiminin hiç bir zararı olmayacaktır. Uzman olmayan kişilerce yapılan ekim işlemleri ciddi komplikasyonlarla sonuçlanabilir ve hasta için çok tehlikeli durumlara da sebep verebilir. Saç ekimine karar vermeden önce operasyonu yapan uzmn ve saç ekim merkezi konusunda detaylı şekilde araştırılıp karar verilmesi gerekir.

Saç Ekimi Riskleri

  • Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan operasyon sonrasında en sık görülen komplikasyonlardan biri alerjik reaksiyondur. Kaşıntı ile belirti gösteren alerjik reaksiyon zamanla azalsa da hasta için oldukça rahatsız edici bir süreç yaşanmasına sebep olur.
  • Ekim alanında veya donör bölgede ödem oluşabilir.
  • Saç ekimi işlemi anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Bilinçsizce yapıldığı takdirde, kalıcı tahribata sebep olabilir.
  • Hasta, ekim bittikten sonra şiddetli ağrı yaşayabilir.
  • Uygulama bölgesinde kanama meydana gelebilir. Bu kanama ciddi enfeksiyon sorununa yol açabilir.
  • Saç kökleri nakil bölgesine doğru açı ile yerleştirilmediği takdirde çok yapay ve başarısız görünen bir sonuç çıkabilir. Saça doğru açı ile ekmek uzmanlık isteyen bir işlemdir.
  • Saç ekimi hatalı ve yanlış uygulanırsa operasyon sonrasında saç ekilen alanında saç çıkmayabilir.

Saç ekiminden sonra uzmanın tavsiyelerine uymamak da sorun teşkil edebilir. Saçlar uzmanın önerdiği şekilde yıkanmalı ve işlem bölgesine gereken özen gösterilmelidir.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara