Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Hamilelikte Saç Dökülmesi

5
(1)

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Saçların dökülmesi kadınlar için menopoz, regl ve hamilelik dönemlerinde farklı hormonal durumlar yaşandığında saçların dökülme ihtimali de artar. Saçların daha iyi bir şekilde bu dönemler atlatıldıktan sonra çıkacağından şüphe yoktur. Özellikle kadınların saçlarına çok önem vermesi saç dökülmesini önlemek için bir dizi önlem alınabilir. Bunların başında stres ve beslenme gibi farklı değişkenleri düzene sokmak ve bununla ilgili de gerekirse bir uzmandan yardım alınması gerekir. Bunların ortadan kalkmasıyla da kalan hormanal durumlar daha kolay üstesinden gelinebilir durumlara dönüşmektedir. Böylelikle saç dökülmesini en iyi biçimde üstünden gelmek için bu tarz durumların acil olarak çözülmesi beklenmelidir.

Hamilelikte Neden Saç Dökülür?

Bu durumu basitçe anlatmak gerekirse, hamilelik hormonlarının vücutta yarattığı reaksiyonlardır. Saçlar uzama döneminde %80 oranında bulunurken oranlar daha aşağı indiği takdirde yükselmeye başlar. Hamilelikte vücutta yaşanan bir çok değişim elbette kadınları her açıdan etkiler ve saçların uzama evrelerini etkiler. Hormonal dengenin değişmesi sebebiyle saçların uzama alışkanları değiştiği gibi dökülme eğilimi de gösterir. Kadınlar genellikle bu durumdan oldukça şikayetçi olur çünkü hamilelik döneminde vücudun yapısı da değiştiği için moral bozuklukları oluşmaktadır. Vücudun verdiği tepki olarak hamilelikte saç dökülmesi görebiliriz. Vücuda iyi bakıldığı süre saçların dökülmesi azalır ancak hamilelikteki durum biraz daha farlıdır. Bu durum doğal olduğu için doğal olarak kendi duracaktır. Hamilelik dönemi bittikten sonra yani çocuk doğumu ve lohusa dönemi atlatıldıktan sonra rahatlıkla saçların tekrar çıkışını gözlemlenir.

Hamilelikle Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Saçları en iyi şekilde muhafaza etmek ve saç dökülmelerini azaltmak adına hamilelikte saçların iyi bir biçimde yıkanması, bitkisel yağlarla desteklenmesi gerekir. Bunların yapılması halinde en iyi biçimde kullanmak ve saçların dökülmesinin azaldığını sağlamak mümkündür. Özellikle kullanılan yağlar saçı besler ve rahat kullanım sağlar. Dış etkilerden bir yere kadar giderilen saç dökülmesi, konuların çözülmesi sonucunda azalmaya başlar. Ruh sağlığı, stres durumlarını en iyi şekilde yönetmek saç dökülmesini hamilelikte olsa dahi azaltmak için en iyi etkenler olmaktadır.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara