Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

PRP Tedavisi

0
(0)

PRP Tedavisi

YouTube video

PRP (Plasma Rich Platelet/ platelet yönünden zengin plazma) tedavisi, vücuttan alınan bir miktar kanın santrifuj adı verilen bir işlemden geçmesinden sonra elde edilen plazmanın, vücuda tekrar enjekte edilmesi işlemidir.

Platelet diğer adıyla trombositler, kanın pıhtılaşması için gerekli olan hormon ve proteini sağlamaktadır. İçerdiği “büyüme faktörü” adı verilen özel proteinler sayesinde hücreleri yenileyerek hasarlı dokuları iyileştirir. Plateletlerin bu özelliği, geliştirilen PRP tedavisi ile cilt gençleştirme, çatlak tedavisi ve yara iyileştirme gibi durumlarda da kullanılıyor.

PRP tedavisinin kullanım alanlarından biri de saç dökülmeleridir. Kadın ve erkek tüm bireylerde görülebilen saç dökülmeleri, zamanla geri dönülmez saç kökü kayıplarına neden olabiliyor.

Saç dökülmelerinde ya da saç kökünün tamamen kaybedilmesi gibi durumlarda çeşitli saç ekimi uygulamaları ile yeni saç köklerine kavuşmak mümkün olabiliyor. Saçı tamamen kaybetmeden önce dökülmelere karşı önlem almak, kişiyi hem zamandan hem de maliyetli tedavilerden kurtaracaktır. Geliştirilen PRP tedavisi ile saç dökülmelerine karşı etkili önlemler alınabilmektedir.

PRP, saç ekimi yaptıran kişilere de uygulanabilen bir tedavidir. Uygulamanın amacı ise, ekim yapılan bölgedeki saç köklerini kısa sürede iyileştirmek ve bu sayede hızlı ve sağlıklı biçimde saçı çıkarmaktır.

PRP Tedavisi Nasıl Ve Kimlere Uygulanır?

Plateletlerin hücreleri yenileyen özelliği, saç köklerini güçlendirmek için de kullanılıyor. Kişiden alınan bir miktar kan, santrifuj işleminden geçirilerek platelet adı verilen madde elde ediliyor. Elde edilen plateletler küçük iğneler yardımıyla seyrelmiş bölgeye enjekte ediliyor. İşlemden önce saç derisi uyuşturulduğu için işlem sırasında acı ya da ağrı duyulmuyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor. Tedavi ise 6-8 seansta ortalama 3-4 ayda tamamlanabiliyor. 8 ay kadar etkili olan tedavi, arzu edilirse yılda 1-2 kez enjeksiyona devam edilerek sürdürülebilir.

PRP tedavisinden sonra saç dökülmelerinde azalma görülür. Aynı zamanda ince telli saçların kalınlaşmasına bağlı olarak saç hacminde gözle görülür bir artış olur. İşlem sonrasında PRP iğnelerinin bıraktığı kızarıklık ya da geçici morluklar oluşabilir. Bu durum, kişinin işlemden hemen sonra günlük yaşamına devam etmesine engel değildir.

Kişinin kendi kanıyla yapılan bir tedavi olduğu için herhangi bir yan etkisi olmasa da, PRP tedavisi herkes için uygun değildir. Kanser hastalarına ve ailede kanser geçmişi olan kişilere, hamile, emziren ve kan sulandırıcı kullananlara uygulanmamaktadır. 

Daha Detaylı Bilgi Almak için Lütfen Bizi Arayınız…

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara