Woman’s ile Bütün Kadınlar Özeldir...

+90 (532) 791 42 47 (HAIR) info@kadinsacekimi.com.tr

Saç Ekimi Sonrası

0
(0)

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekiminin ilk aşaması hastanın saç yapısı muaynesi ve dönor (kök alınacak yer) olarak kullanılacak alandaki saç köklerinin saptanması ile başlar. Devamında yaklaşık 6-7 saatlik bir operasyondan sonra saç kökleri ihtiyaç olan bölgelere ekilir. Birçok saç ekimi merkezi genellikle operasyondan sonra hastaları taburcu etsede, ilk hafta için pansuman ve ilk saç yıkamanın yapılmasının ardından hasta ile ilişkisini kesmektedir. Saç ekimi kısa sürede gerçekleşen bir operasyon olsa da aslında asıl süreç ekim işleminin bitmesi ve hastanın taburcu edilmesi ile başlarmaktadır. Çünkü yeni saçların sağlıklı bir şekilde çıkması ve doğal bir görünüm alması, saç ekimi ardından uygulanacak bakıma bağlı olarak değişiklik gösterir. Saç ekimi sonrası bakım nasıl olmalıdır? Saç ektiren kişiler yeni saçlarının bakımı için hangi yolları izlemelidir? FUE saç ekimi yöntemi ile ekilen saçlara bakım yapmak gerektirir mi?

Saç Ekimi Sonrası Bakım Önerileri

Başarılı bir operasyon sonrası yapılacak olan bakım ile desteklenirse daha çok etkileyici ve doğal sonuçlar görünecektir.Saç ekimi yapan merkezler genelde bakım aşamasını saç ekimi işleminin bir işlemi olarak görmemektedir. Oysaki saç ekiminden geçen ilk altı 6 ve 1 yıllık süre boyunca hasta takip edilmeli, gelişim gözlemi yapılmalı ve düzenli olarak bakımının yapıldığından emin olunmalıdır. Bakım aşaması saç ekimi yaptıran kişinin kendisiyle alakalı konudur. Hasta doğru yönlendirilmeli ve bakımla ilgili bilgilendirilmelidir. Saç ektirmek isterseniz, sadece saç ekimi aşamasını değil, operasyondan sonraki geçecek süreyi de planlamalısınız. Doğal saçlara sahip olmanın ilk şartının bakımdır.
Saçlar, bizim en çabuk kirlenen ve mikrop barındıran bölümüdür. Çünkü saçlar yapısı gereği havada uçuşan veya ortamda bulunan maddeleri arasına alabilir ve uzun süre saklayabilir. Saç tellerinin bir arada tuttuğu toz vb. maddeler zaman içerisinde birikinti halinde saç derisinin kapanmasına yol açar. Saç ekimi yaptıran insanllar bunun gibi durumlardan kendilerini sakınmalıdır. Saç derisinin sürekli hava alması, gözeneklerin maddelerden arındırılmış olması, sağlıklı ve güçlü saç telleri için önemlidir. Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 6 ay boyunca tozlu, dumanlı vb. havaya sahip ortamlarda bulunmamaktır.

Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlar yıkanırken yumuşak el hareketleri yapılmalı, Aynı bölge üzerinde uygulama yapmaktan uzak durulmalı ve tırnakların kısa olmasına özen gösterilmelidir. İlk bir yıl kullanılacak şampuan vb. ürünler için mutlaka saç ekimini yapan uzmana danışılmalıdır. Saçların yıkanması kadar nasıl kurutulduğu da önemlidir. Kurutma işlemi için yüksek ısı üreten saç kurutma makinelerinin kullanmayınız. İnce ve pamuksu yapıya sahip olan havlu ile bölgesel olarak ve oldukça hafif şekilde kurulama işlemi yapılmalıdır. Kurutma işlemi için temiz ve kuru havlu tercih edilmelidir. Nemli ve kullanılmış havlulardan uzak durulmalıdır.
Yoğun güneş ışığı saç köklerine zarar veren bir başka faktördür. İşi gereği sürekli dışarda olan ve güneşe maruz kalan insanlar, sıkı olmamak kaydı ile şapka kullanma yöntemine başvurabilirler. Saç köklerinin hava alması önemlidir. Aksi halde şapka kullanımı çok daha ciddi olumsuzluklara yol açabilir. Kullanılacak şapka için hasta saç ekimi işlemini yapan uzmana başvurabilir. Uzmanın danışılmadan kesinlikle saç bakımı için kimyasal ürünler kullanılmamalıdır.

Makaleyi Beğendiniz Mi?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy verilmedi! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Author Info

Kadın Saç Ekimi

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »

Bizi Ara